Reklama

Policja

Wrocławscy policjanci wydaleni ze służby. Chodzi o przestępstwa narkotykowe

policja polska warszawa
Policja
Autor. Policja Warszawa (@Policja_KSP)X

Szef dolnośląskiej policji wydalił ze służby parę funkcjonariuszy z Wrocławia, którzy pod koniec października zostali zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych. Według ustaleń Gazety Wrocławskiej policjanci mają być zamieszani w przestępstwa narkotykowe.

Reklama

O decyzji komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ws. pary policjantów poinformowała Gazeta Wrocławska. Z jej ustaleń wynika, że 3 listopada szef dolnośląskiej policji wydalił ze służby policjanta z 7-letnim stażem w oraz funkcjonariuszkę z 2,5-letnim stażem w formacji. Jak podano, funkcjonariusze pod koniec października mieli - w związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii - zostać zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„Szczegółowa analiza zgromadzonych materiałów dała podstawę do przedstawienia funkcjonariuszce oraz funkcjonariuszowi zarzutów m.in. za posiadanie środków odurzających”. – przekazał w rozmowie z Gazetą Wrocławską rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak. Jak dodał, „mając na względzie całkowity brak akceptacji dla tego typu zachowań podległych funkcjonariuszy, które są niezgodne z prawem, karygodne i godzące w dobre imię formacji, podjęto niezwłocznie decyzję o ich wydaleniu ze służby”.

Według nieoficjalnych informacji, na jakie powołują się dziennikarze Gazety Wrocławskiej, funkcjonariusz miał pełnić służbę w komisariacie na wrocławskich Krzykach, natomiast policjantka służyła w innej jednostce, podlegającej Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze