Reklama

Policja

Trzech policjantów z Koła z zarzutami. Zatrzymało ich BSWP

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Lubuska Policja

Do 10 lat więzienia grozi trzem policjantom z Koła (woj. wielkopolskie), którym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej lub osobistej - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Koninie.

Reklama

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie, prokurator Ewa Woźniak przekazała, że w czwartek zatrzymano trzech policjantów z Koła - jednego z wydziału dochodzeniowego i dwóch z wydziału kryminalnego. Funkcjonariuszom przedstawiono zarzuty m.in. dotyczące przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. "Przestępstwa te są związane z ich pracą, ale na tym etapie śledztwa jeszcze nie zdradzamy szczegółów" - zastrzegła prok. Woźniak. "Podejrzani nie przyznali się do winy" - zaznaczyła prokurator.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Rzeczniczka przyznała, że w sprawie funkcjonariuszy konińska prokuratura wszczęła śledztwo po uzyskaniu informacji w ramach innego prowadzonego postępowania. Podejrzanych zatrzymali funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

Wobec zatrzymanych policjantów zastosowano poręczenia majątkowe i zawieszono ich w pełnieniu obowiązków służbowych.Każdemu grozi do 10 lat więzienia.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama