Reklama

Policja

W Policji przybędzie oficerów

Autor. Lubuska Policja

Do największej formacji mundurowej podległej MSWiA już niebawem trafi nowa grupa oficerów. Mowa dokładnie o ponad 200 osobach, które 10 stycznia przystąpiły do egzaminu oficerskiego. 

Reklama

W Akademii Policji w Szczytnie, 10 stycznia odbył się egzamin końcowy szkolenia zawodowego oficerskiego oraz egzamin końcowy z zakresu szkolenia zawodowego oficerskiego, do którego przystąpiło łącznie 223 policjantów – poinformowała Policja. Formacja tłumaczy, że 119 policjantów to słuchacze szkolenia zawodowego oficerskiego, a 104 mundurowych to osoby, które „ukończyły studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie/Akademii Policji w Szczytnie lub ukończyli szkolenie zawodowe aspiranckie z wyróżnieniem albo zdali egzamin z zakresu tego szkolenia z wyróżnieniem”.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Akademia Policji w Szczytnie jest jedyną policyjną placówką szkoleniową w kraju, w której kształcą się przyszli oficerowie. 

Jak podaje Policja, stan etatów oficerskich w formacji wynosi 30 505, podczas gdy zatrudnionych jest jedynie 13 907 oficerów. Procentowy udział etatów oficerskich wynosi w formacji prawie 28,5 proc. 

Zgodnie ze stanem na 1 grudnia, ogólna liczba wakatów wynosiła 11 232. I choć KGP nie udostępniło jeszcze danych za styczeń - opierając się na wcześniejszych prognozach - w najbliższym czasie sytuacja kadrowa może ulec radykalnemu pogorszeniu. Gazeta Wyborcza podała, że rekordową liczbą wakatów „pochwalić” się może już stołeczny garnizon, gdzie brakować ma prawie 2 tys. policjantów. Według danych Komendy Stołecznej Policji na każdego policjanta rozpoczynającego pracę przypada dziewięciu odchodzących.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Boysr

    I tak dziwię się , że są chętni do Policji. Pracuje tu od jakiegoś czasu i...dramat jeśli idzie o traktowanie policjantów. Jeśli chcesz jechać na kurs sierżancki albo aspiranckie to zapomnij , grupy nie dostaniesz bo nie masz kursu na który wysyłaj średnio jednego policjanta z jednostki. Gładka się tylko tych co mają 15 lat albo więcej i tych co dopiero wstąpili , nie wspomnę że się na niech chucha i dmucha na szkole żeby przypadkiem nie zrezygnowali bo..tu też najważniejsze są statystyki , że jednak są nowi policjanci.

  2. WeneckiCham

    Tak, tego w policji najbardziej potrzeba. Na ulicy w niektórych miastach wojewódzkich brakuje po 60 % stanów. Co to się teraz dzieje to po prostu maskara kto robi ten wie jaka panuje nędza i ściemnianie w każdym możliwym aspekcie, kreatywna statystyka itp itd.. A dostaniemy kolejnych plecaków ,nieuków , nierobów z pretensjami do całego świata bo "jestem panem oficerem" po starszym bracie siostrze wujku

Reklama