Reklama

Policja

W całym kraju zawyją policyjne syreny. Gen. Szymczyk: oddajmy cześć naszym kolegom

Autor. Polska Policja

Komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zaapelował do policjantów o oddanie czci zmarłym funkcjonariuszom z Wrocławia, którzy w miniony piątek zostali postrzeleni przez Maksymiliana F. „5 grudnia - o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów” – napisał komendant.

Reklama

„Policjanci, pracownicy Policji. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. 5 grudnia - o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków” – napisał Komendant Główny Policji.

Reklama

W poniedziałek Komenda Główna Policji poinformowała o śmierci dwóch policjantów, którzy zostali postrzeleni w miniony piątek we Wrocławiu. Pierwszy zmarł asp. szt. Daniel Łuczyński, który w formacji służył od 19 lat. Kilkanaście minut później zmarł drugi z policjantów asp. szt. Ireneusz Michalak z 26-letnim stażem. Pierwszy z nich miał 45 lat, a drugi – 47 lat.

Czytaj też

Obaj mundurowi zginęli z rąk Maksymiliana F. Mężczyzna od sobotniego poranka jest w rękach policji. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Śmierć funkcjonariuszy oznacza, że zmianie ulegnie kwalifikacja czynu. Zamiast usiłowania zabójstwa Maksymilian F. będzie sądzony za zabójstwo.

Reklama

Maksymilian F. był poszukiwany listem gończym, miał odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. W piątek wieczorem został rozpoznany i zatrzymany przez patrol policji. Gdy funkcjonariusze przewozili F. do pomieszczenia dla osób zatrzymanych (PdOZ) w komisariacie Wrocław Krzyki, ten strzelił do nich z pistoletu.

W Policji powołano specjalny zespół do wyjaśnienia tej sprawy. W jego skład weszli najbardziej doświadczeni dolnośląscy policjanci, m.in. z komórek kryminalnych, konwojowych, szkoleniowych, doborowych.

Asp. szt. Daniel Łuczyński w szeregi Policji wstąpił 19 lat temu. „Zawsze był otwarty na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dał się poznać jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny Kolega. Na zawsze w naszych sercach pozostanie pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas Towarzyszem w służbie i Przyjacielem” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Z kolei asp. szt. Ireneusz Michalak w Policji służył od 26 lat. Od początku swojej służby związany był z województwem dolnośląskim, początkowo z pionem prewencji, a wiele kolejnych lat jako funkcjonariusz kryminalny. Był dumny z roli policjanta, uwielbiał swoją pracę, zawsze z oddaniem i pełnym zaangażowaniem pomagał innym, chroniąc mieszkańców przed przestępcami. Mimo trudności jakie stawiał na jego drodze los, potrafił pokonać przeciwności, zawsze z odwagą i determinacją podejmował walkę o lepsze jutro swoje i swojej rodziny” – wspominają dolnośląscy policjanci.

Do policjantów, we wtorek o godz. 17 dołączą też strażacy. „Solidaryzując się z Policją, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe w jednostkach PSP i OSP w całym kraju i oddajmy hołd dwóm policjantom z Wrocławia, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych” – przekazali w mediach społecznościowych strażacy z Komendy Głównej PSP.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze