Reklama

Policja

Trzech opolskich policjantów podejrzanych o handel narkotykami

Autor. policja.pl

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali trzech opolskich policjantów, którzy podejrzani są o handel narkotykami. Zatrzymani mundurowi usłyszeli już zarzuty.  Oprócz policjantów, zarzuty w tej sprawie usłyszało czterech cywili.

Reklama

„Grupa znajomych, w której byli także funkcjonariusze policji, zajmowali się udzielaniem sobie wzajemnie środków narkotycznych. To była marihuana i mefedron. Do tej wymiany dochodziło między tymi osobami. Czasami częstowali się narkotykami nieodpłatnie” – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu prokurator Stanisław Bar.

Reklama

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji w związku z tą sprawą zatrzymali trzech funkcjonariuszy opolskiej policji. Oprócz nich zatrzymano także czterech cywili. Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty posiadania i udzielania narkotyków między grudniem zeszłego i czerwcem tego roku.

Czytaj też

Cała siódemka podejrzanych przyznała się do zarzucanych im czynów. Prawie wszyscy, decyzją prokuratora, mają dozór policji.

Reklama

Podejrzani w tej sprawie funkcjonariusze z samodzielnego pododdziału prewencji są zawieszeni w pełnieniu obowiązków służbowych i prawdopodobnie zostaną wydaleni ze służby.

Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze