Reklama

Policja

Strzelał do policjantów podczas próby zatrzymania. Był poszukiwany listem gończym

zatrzymanie polska policja
Zdjęcie ilustracyjne
Autor. Lubuska Policja

39-latek poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia zabarykadował się w mieszkaniu w Darłowie i strzelał w kierunku policjantów. Ci użyli broni służbowej, ranili mężczyznę w ramię i go zatrzymali – poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa KWP w Szczecinie podinsp. Alicja Śledziona.

Reklama

39-latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za kradzież z włamaniem zatrzymali w środę wieczorem policjanci z komendy w Sławnie. Mężczyzna stawiał opór. Jak podała podinsp. Śledziona, zabarykadował się w mieszkaniu i przez okno oddał w kierunku umundurowanych funkcjonariuszy kilka strzałów. "W tej sytuacji jeden z policjantów użył broni służbowej, raniąc mężczyznę w ramię" – powiedziała rzeczniczka prasowa KWP w Szczecinie.

Reklama

Czytaj też

Reklama

39-latkowi udzielona została na miejscu pierwsza pomoc, w szpitalu opatrzono mu ranę. Zatrzymany, nie wymagał hospitalizacji, przebywa w policyjnym areszcie.

"Do wyjaśnienia została zatrzymana także obecna podczas interwencji w mieszkaniu żona poszukiwanego. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu kilka jednostek różnego rodzaju broni, które będą poddane badaniom balistycznym. O dalszym toku postępowania zdecyduje Prokuratura Rejonowa w Sławnie nadzorująca postępowanie" – przekazała podinsp. Śledziona.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze