Reklama

Policja

Śmierć podczas interwencji policyjnej. Prokuratura wszczyna śledztwo

Autor. Podlaska Policja/Facebook

Niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień oraz nieumyślnego spowodowania śmierci dotyczy śledztwo, w którym Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ wyjaśnia okoliczności zgonu 24-letniego mężczyzny podczas policyjnej interwencji. Przyczyna śmierci nie jest na razie znana; zlecono sekcję zwłok.

Reklama

W czwartek przed godz. 6:00 rano dyżurny Policji w Białymstoku dostał zawiadomienie o tym, że przy ulicy Wierzbowej ktoś biega po jezdni, wbiega między jadące samochody, próbuje je zatrzymywać, a gdy te stają, szarpie za klamki i próbuje do nich wsiadać. Wysłano tam patrole na interwencję.

Reklama

"W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna stracił przytomność i funkcje życiowe. Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych jego życia nie udało się uratować" - informował rano rzecznik komendanta podlaskiej Policji podinspektor Tomasz Krupa. W interwencji brało udział czterech policjantów, mieli na mundurach kamery nasobne.

Czytaj też

"Czynności procesowe na miejscu zdarzenia nie pozwoliły na ustalenie przyczyny zgonu, w związku z powyższym decyzją prokuratora zasięgnięto opinii Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku celem przeprowadzenia tzw. sekcji zwłok" - powiedział szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Michał Toruński. Kierunek wszczętego śledztwa, to niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień oraz nieumyślne spowodowanie śmierci.

Reklama

W związku z tym, że sprawa dotyczy ustalenia okoliczności działań Policji, jest to tzw. śledztwo własne prokuratora. Oprócz nagrań z kamer nasobnych czterech funkcjonariuszy uczestniczących w interwencji, zabezpieczono też dla potrzeb tego postępowania nagrania ulicznego, miejskiego monitoringu.

Własną wewnętrzną kontrolę działań w miejscu czwartkowej interwencji wszczęła też Policja.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama