Reklama

Policja

Ranny policjant podczas interwencji w Bolesławcu. Napastnik popełnił samobójstwo

polska policja radiowóz
Polska policja
Autor. pxhere.com/CC0

Jeden z policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) podczas interwencji został raniony w głowę. Jak poinformowała Komenda Główna Policji, funkcjonariusz został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. „W trakcie oczekiwania na przyjazd wsparcia napastnik popełnił samobójstwo” – dodała KGP.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. „Dziś w godzinach wieczornych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostali wezwani do agresywnego mężczyzny demolującego mieszkanie. Po przybyciu policjantów na miejsce z zamkniętego pomieszczenia, w którym znajdował się mężczyzna, padł strzał” – poinformowała na platformie X (dawny Twitter) Komenda Główna Policji.

Reklama

Policjant został ranny w głowę – przetransportowany przez LPR do szpitala. W trakcie oczekiwania na przyjazd wsparcia, napastnik popełnił samobójstwo. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratury” – dodała KGP.

Z kolei oficer prasowy komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak poinformował, że „policjanci zostali wezwani na interwencję przez matkę, która skarżyła się na awanturującego się w domu syna”. Dodał, że nie wie, jaki jest stan rannego policjanta, ale „rana głowy była poważna”.

Reklama
Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze