Reklama

Policja

Prawie 360 kg narkotyków w rękach policjantów z CBŚP [WIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Autor. CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków syntetycznych oraz przejęli ponad 359 kg narkotyków, o łącznej wartości blisko 12 mln zł – poinformowało CBŚP. Czterem zatrzymanym przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Jak poinformowało CBŚP policjanci z łódzkiego zarządu ustalili, że na terenie ich województwa członkowie zorganizowanej grupy przestępczej wytwarzają na dużą skalę narkotyki syntetyczne. Działania przeprowadzono niemal jednocześnie w Łodzi i w powiecie piotrkowskim.

Reklama
Reklama

Na terenie gospodarstwa rolnego, w małej miejscowości policjanci zatrzymali mężczyznę. W jednym z pomieszczeń gospodarczych znajdowało się laboratorium narkotyków syntetycznych. Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli substancję przechowywaną w specjalnych tacach umieszczonych w chłodziarkach. Wstępna opinia, sporządzona przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi wykazała, że jest to ponad 357 kg 4CMC, czyli klefedronu, którego szacunkowa wartość to 11 mln zł. Przejęto również urządzenia oraz prekursory i substancje służące do produkcji narkotyków, wagi, a także maski pełnotwarzowe. Jak się okazało na posesji znajdowały się też cztery profesjonalnie przygotowane pomieszczenia do uprawy i suszenia konopi.

Czytaj też

Drugie laboratorium narkotyków syntetycznych znajdowało się w prywatnym mieszkaniu w Łodzi. Do zatrzymania 3 osób doszło, gdy w jednym z pomieszczeń dochodziło do końcowej ekstrakcji mefedronu. Podczas działań zabezpieczono trzy tacki z substancją częściowo skrystalizowaną, tj. ponad 2 kg mefedronu (wartego około 75 tys. zł) oraz sprzęt służący do produkcji narkotyku.

W łódzkiej prokuraturze czterem zatrzymanym przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości substancji psychotropowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozić może kara do 15 lat pozbawienia wolności.

DM

Reklama

Komentarze (1)

  1. Norman

    Szkoda że polskie prawo jest jak zawsze 10 kroków za przrzestępcami.Posiadanie innej substancji patrz mefedron alfa itd jest niżej karane niż za amfetamine marihuane.Dopalacze w 80% wyparły w 3 lata rynek narkotyków.do tego są uzależniające silnie jak hazard.80% kradzieży paliw,sklepowych, włamań, kradzieży rowerów i katalizatorów robią w miastach ludzie biorący te dopalacze.prawo.to.bagatellizyje9 na 10 nie pracuje... Ma zabrane dzieci w wyniku brania. A np.poliCja nie ma w rękach narzędzi do badania naćpanych dopalaczami.kierowców bo dostępne narkotesty tego nie wykrywają lub sĄ z braku funduszy nie aktualizowane bazy danych urządzeń - w urządzeniach stacjonarnych.

Reklama

Najnowsze