Policja

Prawie 360 kg narkotyków w rękach policjantów z CBŚP [WIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków syntetycznych oraz przejęli ponad 359 kg narkotyków, o łącznej wartości blisko 12 mln zł – poinformowało CBŚP. Czterem zatrzymanym przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowało CBŚP policjanci z łódzkiego zarządu ustalili, że na terenie ich województwa członkowie zorganizowanej grupy przestępczej wytwarzają na dużą skalę narkotyki syntetyczne. Działania przeprowadzono niemal jednocześnie w Łodzi i w powiecie piotrkowskim.

Na terenie gospodarstwa rolnego, w małej miejscowości policjanci zatrzymali mężczyznę. W jednym z pomieszczeń gospodarczych znajdowało się laboratorium narkotyków syntetycznych. Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli substancję przechowywaną w specjalnych tacach umieszczonych w chłodziarkach. Wstępna opinia, sporządzona przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi wykazała, że jest to ponad 357 kg 4CMC, czyli klefedronu, którego szacunkowa wartość to 11 mln zł. Przejęto również urządzenia oraz prekursory i substancje służące do produkcji narkotyków, wagi, a także maski pełnotwarzowe. Jak się okazało na posesji znajdowały się też cztery profesjonalnie przygotowane pomieszczenia do uprawy i suszenia konopi.

Czytaj też

Drugie laboratorium narkotyków syntetycznych znajdowało się w prywatnym mieszkaniu w Łodzi. Do zatrzymania 3 osób doszło, gdy w jednym z pomieszczeń dochodziło do końcowej ekstrakcji mefedronu. Podczas działań zabezpieczono trzy tacki z substancją częściowo skrystalizowaną, tj. ponad 2 kg mefedronu (wartego około 75 tys. zł) oraz sprzęt służący do produkcji narkotyku.

W łódzkiej prokuraturze czterem zatrzymanym przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości substancji psychotropowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozić może kara do 15 lat pozbawienia wolności.

DM

Komentarze