Reklama

Policja

Ponad 16 mln złotych do wydania i jeden chętny na dostawę "policyjnych karetek"

Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Chociaż na początku marca policja unieważniła postępowanie na zakup 16 ambulansów sanitarnych, to z pomysłu ich zakupu nie zrezygnowano. Formacja rozpisała nowy przetarg i wiele wskazuje na to, że tym razem uda się doprowadzić całą procedurę do finału. Tym razem KGP zdecydowała się też na zwiększenie budżetu, który dziś wynosi ponad 16 mln złotych brutto.

Policja chce kupić pojazd przeznaczony do zabezpieczenia medycznego policjantów. Jak czytamy w opisie przedmiotu zamówienia, "w jego wnętrzu zakładane jest wykonywanie podstawowego leczenia i monitorowania pacjentów", a "konstrukcja pojazdu musi umożliwiać bezpieczny przewóz osób i specjalistycznego wyposażenia". Chodzi o 16 ambulansów sanitarnych w ramach zamówienia podstawowego i do 3 kolejnych w ramach prawa opcji.

Realizacją zamówienia - podobnie jak poprzednio - zainteresowane jest tylko jedno konsorcjum, którego liderem jest Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z Warszawy, a członkiem Auto-Form Distribution Sp. z o.o. z Sosnowca (poprzednio o realizację zamówienia zabiegało konsorcjum, którego liderem była spółka Zeszuta z Warszawy, a członkami Auto-Form Sp. z o.o. i Wspólnik sp. k. oraz Auto-Form Spółka z ograniczona odpowiedzialnością z Sosnowca).

Wspomniane spółki - Porsche Inter Auto Polska oraz Auto-Form Distribution - gotowe są zrealizować zamówienie za 13 270 381,92 złotych brutto. To dobra wiadomość dla policyjnych logistyków, bowiem kwota ta mieści się w zaplanowanym przez KGP budżecie. Ten wynosi 16 150 000,00 złotych brutto i w porównaniu z poprzednim przetargiem został zwiększony o 3,8 mln złotych.

Czy tym razem uda się więc kupić "policyjne karetki"? Jak czytamy w dokumentach udostępnionych przez KGP, formacja "przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane". Jeśli tak się jednak nie stanie, pojazdy powinny znaleźć się w rękach mundurowych jeszcze w listopadzie tego roku. O tym, jaki będzie finał postępowania, dowiemy się zapewne już niebawem.

DM

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze