Reklama

Policja

Policyjni "łowcy cieni" zatrzymali członka włoskiej mafii

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Policjanci z tzw. grupy łowców cieni Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 40-letniego Alberto C., który był poszukiwany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania - poinformowało CBŚP. Włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w grupie przestępczej o charakterze mafijnym. Członkowie tej grupy zajmowali się wymuszeniami, lichwą, fałszerstwami przetargowymi, przemoc osobistą czy nielegalnym posiadaniem broni.

W tym tygodniu przeprowadzono we Włoszech działania, podczas których zatrzymano 17 osób. Akcja realizowana przez Guardia di Finanza miała na celu rozbicie organizacji przestępczej zajmującej się dokonywaniem wymuszeń, lichwą, fałszerstwami przetargowymi. Jej członkowie oskarżeni są też o nielegalne posiadanie broni. 40-letni Alberto C. oskarżony jest o przynależność do grupy przestępczej o charakterze mafijnym, działającej w prowincji Katania (Sycylia). Z ustaleń włoskich śledczych wynika, że jest on wysoko postawionym członkiem w hierarchii grupy.

Jak informuje CBŚP, wszystko wskazywało na to, że w trakcie akcji Alberto C. przebywał na terenie Polski. W związku z tym za mężczyzną został wystawiony europejski nakaz aresztowania. Na jego podstawie i za pośrednictwem włoskiego oficera łącznikowego w Polsce, do działań włączyło się Centralne Biuro Śledcze Policji.

Policjanci z grupy tzw. łowców cieni CBŚP, najpierw zebrali wszelkie informacje o poszukiwanym, a następnie sprawdzili każdy możliwy trop, aby dotrzeć do ściganego - podkreśla rzecznik komendanta CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz. Policjanci ustalili, że poszukiwany podejrzany o udział w mafii przebywa w Krakowie. Tam też mężczyzna został wczoraj zatrzymany. W najbliższym czasie zostanie rozpoczęta procedura ekstradycyjna.

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze