Reklama

Policja

Policyjni kontrterroryści w akcji [FOTO]

Fot. Policja
Fot. Policja

Policjanci łódzkiego oddziału kontrterrorystycznego dzięki porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad mogą korzystać z nieruchomości usytuowanych w miejscu, w którym zostanie wybudowany II odcinek drogi ekspresowej S14 - to blisko pięćdziesiąt budynków - zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych. Zostaną one rozebrane przed rozpoczęciem budowy drogi, jednak do tego czasu posłużą szkoleniu policyjnych antyterrorystów.

W opuszczonych budynkach oddanych do czasowej dyspozycji Policji ćwiczą zazwyczaj funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Łodzi, jednak we wrześniu minionego roku miało miejsce szkolenie, w którym udział wzięli także antyterroryści z Bydgoszczy, Kielc, Krakowa, Poznania, Wrocławia oraz Służby Ochrony Państwa.

Policjanci mogli sprawdzić swoje umiejętności w warunkach identycznych z rzeczywistymi. Antyterroryści wyważali drzwi, wybijali okna i niszczyli wszystko co stawało im na drodze, a wszystko po to by zatrzymać potencjalnie niebezpiecznego przestępcę. Każdy ze szturmów był w najmniejszym szczególe zaplanowany, dokładnie tak jak dzieje się to w realnych warunkach. Funkcjonariusze sprawdzali również swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

[GALERIA_2948]
Reklama

Komentarze (1)

  1. andys

    Kontrterroryści czy antyterroryści? Kontr -to byliby też terroryści walczący z innymi terrorystami, a anty- to nie terrorysci (policjanci) likwidujacy zagrozenie terrorystyczne. Czy sie myle?

Reklama