Reklama

Policja

Policyjni antyterroryści dostaną Glocki? W przetargu jedna oferta

zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Komenda Główna Policji kupi 141 pistoletów Glock 17 (3 gen.). Broń najprawdopodobniej jeszcze w tym roku trafi do policyjnych antyterrorystów. Jedyna oferta jaka wpłynęła do KGP w związku z trwającym przetargiem, mieści się w zakładanych budżecie i opiewa na kwotę ponad 420 tys. złotych.

O przetargu na policyjne Glocki pisaliśmy na InfoSecurity24.pl na początku października. Rozpisany wtedy przetarg był kolejnym, po zakupie niemal 1000 sztuk pistoletów Rex Zero1 CP, postępowaniem, w którym KGP szukała dostawcy broni. Tym razem, Policja szukała pistoletów Glock 17 (3 gen.) o podwyższonych parametrach, lub równoważnych, w kolorze zielonym (oliwka). Kolor może sugerować, Glocki trafią do policyjnych oddziałów antyterrorystycznych. 

Zgodnie ze SIWIZ, pojedynczy zestaw powinien składać się m.in. z pistoletu, czterech magazynków (dwóch na 17 naboi i dwóch na 19 naboi) oraz zestawu do czyszczenia. 

W postępowaniu ofertę złożyła jedynie warszawska firma Kaliber, będąca m.in. dystrybutorem pistoletów Glock. 141 zestawów, w skład których wchodzi m.in. pistolet, cztery magazynki (dwa na 17 naboi i dwa na 16 naboi) oraz zestaw do czyszczenia broni, zostało wycenionych na 423 tys. złotych brutto. Na pistolety, Kaliber udzieli 5 lat gwarancji.

W związku z tym, że w przetargu pojawiła się tylko jedna oferta oraz faktem, że zaproponowana cena mieści się w przewidywanym przez KGP budżecie (Policja na sfinansowanie całości zamówienia zamierzała przeznaczyć nie więcej niż 423 741 00 złotych brutto), można się spodziewać, że niebawem podpisana zostanie umowa finalizująca postępowanie. Broń powinna trafić do policjantów do 20 grudnia.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze