Reklama

Policja

Policjant przywłaszczył pieniądze podczas akcji. Zostanie wydalony ze służby

Autor. KPP Świebodzin

Policjant z wrocławskiego oddziału prewencji podczas zatrzymania mężczyzny podejrzanego o handel i posiadanie narkotyków przywłaszczył część ujawnionych pieniędzy. Wobec funkcjonariusza wszczęto już procedurę mającą na celu jego wydalenie ze służby.

Reklama

O zdarzeniu z udziałem funkcjonariusza poinformowało w sobotę biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jak podano w komunikacie, policjanci z wrocławskiego oddziału prewencji realizowali czynności z udziałem mężczyzny podejrzanego o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mundurowi ujawnili przy mężczyźnie, a następnie zabezpieczyli w jego mieszkaniu, pół kilograma różnego rodzaju narkotyków m.in. marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę, esctazy oraz morfinę i sporą ilość gotówki niewiadomego pochodzenia. 26-latek usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Reklama

Czytaj też

Reklama

"Podczas tych działań policjanci zauważyli, jak jeden z funkcjonariuszy przywłaszczył część ujawnionych środków pieniężnych. W związku z tym został on przez nich natychmiast zatrzymany. Zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych" – czytamy w komunikacie.

Jak dodano, o zdarzeniu powiadomione zostały niezwłocznie policyjne komórki kontrolne, w tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz miejscowa prokuratura. "Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu po otrzymaniu informacji o tym incydencie, polecił natychmiast zawiesić funkcjonariusza w czynnościach służbowych, wszcząć postępowanie dyscyplinarne i wdrożyć procedurę zmierzającą do jego usunięcia ze służby w trybie natychmiastowym" – przekazało biuro prasowe policji.

Czytaj też

"Zachowanie to jest karygodne i nie ma miejsca w naszej formacji dla osób dopuszczających się tego typu czynów. Już tylko godziny dzielą posiadającego zaledwie 4-letni staż funkcjonariusza, od jego wydalenia ze służby" – podkreślono.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. user_1049697

    Ale ze jak wydalony ze sluzby? A gdzie sprawa karna? Ukradl,przywlaszczyl!!! Wyrok!!! Zwykly Obywatel,ktory znajdzie na chodniku gotowke jest od razu oskarzany o przywlaszczenie,jest ciagany po Sadach. Policjant nie znalazl,on Ukradl!!!

Reklama