Reklama

Policja

Policja kupuje maski przeciwgazowe. W przetargu dwie oferty

Fot. Śląska Policja
Fot. Śląska Policja

Dwie firmy zainteresowane są dostarczeniem policjantom w Polsce prawie 2 tys. kompletów masek przeciwgazowych pełnotwarzowych z filtropochłaniaczem. Policja przygotowała na realizację zamówienia 2,75 mln złotych.

Z otwarcia ofert w przetargu na nowe policyjne maski przeciwgazowe dowiedzieliśmy się, że realizacją zamówienia za 2 750 000 złotych zainteresowane są dwie firmy. Pierwszą z nich jest PAGACZ I SYNOWIE Sp. z o.o. Firma z Torunia za realizację zamówienia oczekuje 2 748 619,50 zł, oferując gwarancję na użytkowanie maski na 9 lat, a na jej przechowywanie  na 228 miesięcy. Podkreślono, że w przypadku filtropochłaniaczy mowa jest o 36 miesiącach gwarancji na okres użytkowania i 14 latach na okres ich przechowywania.

Druga oferta pochodzi od MILDAT Sp. z o.o. z Warszawy i jest nieco tańsza niż ta pochodząca od toruńskiego przedsiębiorstwa. Firma z Warszawy dostawy masek wyceniła na 2 039 900 zł. Jeśli chodzi o gwarancję na użytkowanie została wskazana na 9 lat, a ich przechowywanie objęte będzie gwarancją na 228 miesięcy. W przypadku filtropochłaniaczy mowa jest o 12 miesiącach gwarancji na okres użytkowania i 14 latach na okres przechowywania.

Przypomnijmy, że – jak wskazała Policja  maski tego rodzaju są indywidualnymi środkami ochrony, przeznaczonymi do zabezpieczenia oczu oraz dróg oddechowych funkcjonariuszy przed zagrożeniami CBRN (czyli chemicznymi, biologicznymi, radiologicznymi oraz atomowymi). Co więcej, ich zastosowanie jest dedykowane również sytuacjom w których funkcjonariusze Policji mogą zetknąć się ze specjalnymi środkami chemicznymi, zastosowanymi przez służby podczas tłumienia rozruchów, np. gazem pieprzowym.

Konstrukcja maski nie może ograniczać ruchów jej użytkownika ani nadmiernie ograniczać pola widzenia w trakcie jej noszenia. Maski powinny mieć pojedynczy wizjer panoramiczny o wysokiej odporności na uderzenia czy zarysowania, mają też zapewniać możliwość noszenia okularów pod nimi. W celu zachowania komunikacji, konstrukcja masek powinna posiadać komorę foniczną. Jak wskazano, konstrukcja maski powinna umożliwiać szybki montaż do kasku ochronnego model MO5006 MSA Gallet bez potrzeby jego zdejmowania.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze