Reklama

Policja

Policja uruchomiła mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Tragiczny bilans pierwszego wakacyjnego weekendu

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Za nami pierwszy wakacyjny weekend, a na policyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym pojawia się coraz więcej punktów. Jak podaje Komenda Główna Policji, od początku tegorocznych wakacji na drogach zginęło już 15 osób. Formacja podkreśla też, że „bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach (…)”.

W ubiegły ponownie na stronie KGP uruchomiona została interaktywna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W 2019 zapełniło ją aż 582 punktów symbolizujących tragiczne zdarzenia w całym kraju. Jak informuje policja, „każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji”.

Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

fragment komunikatu KGP

Jak dodaje KGP, w tym roku, nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

„Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze” – podkreśla Policja.

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie też codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju.

Reklama

Komentarze

    Reklama