Reklama

Policja

Policja: jeden z najgroźniejszych polskich przestępców zatrzymany

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Michał K. pseudonim Pasek, wieloletni lider zorganizowanej grupy przestępczej i - jak podaje policja - jeden z najgroźniejszych polskich przestępców, który przez osiem lat uciekał przed więzieniem został zatrzymany w Bułgarii. Mężczyznę zatrzymano na podstawie „czerwonej noty” Interpolu.

"Czerwona nota" oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Michał K. przez wiele lat kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się m.in. produkcją i handlem narkotykami, rozbojami, kradzieżami i oszustwami. W 2010 roku grupa została rozbita, a jej członkowie trafili przed oblicze sądu. Uznawany za lidera grupy, której członkom przedstawiono blisko dwieście zarzutów, Michał K. został skazany na kilka lat pozbawienia wolności, jednak przed zgłoszeniem do więzienia w celu odbycia kary uciekł z Polski.

Jak informuje policja, przestępca przemieszczał się po kilku państwach Europy, posługując się fałszywymi dokumentami, zmieniając tożsamość i wygląd.

Za mężczyzną wydano kilka listów gończych, Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu. Sprawą "Paska" zajął się Zespół Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, w sprawę włączono dodatkowo funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji.

W wyniku międzynarodowej współpracy, 23 maja udało się znaleźć miejsce pobytu "Paska". Zatrzymali go bułgarscy policjanci wyspecjalizowani w zatrzymywaniu najgroźniejszych przestępców. Mężczyzna ukrywał się w jednej z miejscowości oddalonej o 200 km od Sofii; wylegitymował się podrobionym dokumentem tożsamości i nie chciał podać prawdziwych danych personalnych. Obecnie Michał K. przebywa w areszcie ekstradycyjnym, gdzie czeka na przewiezienie do Polski. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama