Reklama

Policja

Policja idzie na rekord? 75 proc. ankietowanych dobrze ocenia jej działania

Fot. Śląska Policja
Fot. Śląska Policja

Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Działanie Policji dobrze ocenia 75 procent ankietowanych. Jak podkreśla KGP, Policja jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych oraz ponad dwukrotnie lepiej od sądów.

CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu, mediów oraz wybranych instytucji publicznych, w tym Policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że trzy czwarte ankietowanych (75%) dobrze ocenia jej działalność. Jest to wynik nieco wyższy do uzyskanego w poprzedniej edycji badania (poprzednio było 74%). 

Bardzo dziękujemy Państwu za zaufanie jakim nas obdarzyliście i docenienie codziennego trudu, poświęcenia i pracy policjantów oraz pracowników Policji.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk
image
Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Policja znajduje się na pierwszym miejscu spośród wszystkich ocenianych instytucji, drugie z wynikiem 73 proc. jest wojsko.

image
Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Policja.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama