Reklama

Policja

Polacy wśród najgroźniejszych przestępców w Europie. Policja apeluje o pomoc

Autor. Europol/Facebook

Europol i ENFAST rozpoczęły kampanię „EU Most Wanted” 2023. Głównym celem akcji jest zlokalizowanie i zatrzymanie najgroźniejszych przestępców w całej Europie. Wśród nich są także Polacy - podejrzani m.in. o zabójstwa.

Reklama

W tym roku ramach kampanii „EU Most Wanted” do bazy trafiły kolejne nazwiska najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Na tegorocznej liście pojawiło się ponad 50 profili przestępców podejrzanych m.in. o zabójstwa, handel ludźmi, rozboje i cyberprzestępstwa.

Reklama

Wśród najbardziej poszukiwanych przestępców znalazło się trzech Polaków. Jednym z nich jest Jacek Jaworek, który podejrzany jest o zabójstwo trzech osób. Według śledczych Jaworek, w lipcu 2021 roku miał zastrzelić swojego brata, jego żonę oraz ich syna. Kolejnym poszukiwanym jest Kamil Żyła, który pod koniec marca 2022 roku miał zabić dziennikarza w Chorzowie. Ostatnim z Polaków, który znalazł się na tegorocznej liście „EU Most Wanted” jest Rafał Pacyna. Mężczyzna miał 31 grudnia 2005 roku zamordować dozorcę oraz właścicielkę kamienicy w Będzinie.

Czytaj też

„Każdego roku Europol aktualizuje informacje na temat najbardziej poszukiwanych przestępców. Wystarczy, że odwiedzisz stronę EU Most Wanted, i być może będziesz dysponował kluczowymi informacjami. Dzięki temu pomożesz w postawieniu tych osób przed sądem. W tym roku w kampanii EU Most Wanted uczestniczą prawie wszystkie kraje UE” – informuje na swojej stronie internetowej Komenda Główna Policji.

Reklama

Kampania EU Most Wanted została uruchomiona w styczniu 2016 roku. Od tamtego czasu na stronie internetowej zamieszczono listę 408 profili uciekinierów. 146 z nich wpadło już w ręce policji.

Lista najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie znajduje się na stronie internetowej eumostwanted.eu

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze