Reklama

Policja

Pijany policjant stawił się do służby. Miał 3 promile

Autor. Komenda Powiatowa Policji w Augustowie

Komendant powiatowy Policji w Oleśnicy (woj. dolnośląskie) zdecydował o wdrożeniu procedury zmierzającej do wydalenia ze służby jednego z funkcjonariuszy. Policjant, który najprawdopodobniej niedługo pożegna się z mundurem, do służby przystąpił mając 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reklama

O sprawie poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy. „Chcąc zachować pełną transparentność prowadzonych działań informujemy, że decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnicy, niemal natychmiast po otrzymaniu informacji, została wdrożona procedura zmierzająca do wydalenia ze służby jednego z funkcjonariuszy, który w dniu 6 stycznia 2024 roku przystąpił do realizacji zadań służbowych w stanie nietrzeźwości” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej KPP w Oleśnicy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„Czynności realizowane przez funkcjonariuszy polegające m.in. na wykonaniu wszelkich ustaleń i przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, potwierdziły ten fakt, gdyż alkomat wskazał 3 promile alkoholu. Funkcjonariusz niezwłocznie został więc odsunięty od służby i wdrożono wobec niego przewidziane prawem procedury” – wskazano.

W komunikacie dodano, że podejmowane w tej sprawie działania i czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze