Reklama

Policja

Nowy komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja.pl
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja.pl

Minister Mariusz Kamiński wręczył akt powołania na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Nowym szefem podkarpackiej Policji został insp. Dariusz Matusiak. Komendant pełnienie swoich obowiązków rozpocznie 30 kwietnia br.

Insp. Dariusz Matusiak urodził się 30 kwietnia 1967 r. w Brzegu. Jest absolwentem Uniwersytetu Opolskiego. W Policji służy niemal 27 lat. Służbę w formacji rozpoczął w maju 1994 r. w Komendzie Rejonowej Policji w Wodzisławiu. Przez wiele lat związany był z wydziałami dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. W 2002 r. został zastępcą komendanta, a następnie komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach.

W czerwcu 2004 r. awansował na zastępcę komendanta powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Po niespełna czterech latach został komendantem miejskim Policji w Jastrzębiu Zdroju, następnie – w 2012 r. szefem Policji w Żorach, a w 2015 r. komendantem miejskim Policji w Bielsku-Białej. Od 2018 r. pełnił służbę w Komendzie Głównej Policji – początkowo jako naczelnik wydziału, a potem zastępca dyrektora biura w gabinecie komendanta głównego Policji. Natomiast od października 2020 r. pełnił funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw logistyki.

W czasie służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Insp. Dariusz Matusiak na stanowisku zastąpi nadinspektora Henryka Moskwę, który 9 kwietnia br. przeszedł w stan spoczynku. Po blisko 29 latach służby w policyjnym mundurze zdecydował się on przejść na emeryturę. Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie był od grudnia 2017 r. Jego obowiązki na niespełna miesiąc przejął młodszy inspektor Stanisław Sekuła - zastępca KWP w Rzeszowie.

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze