Reklama

Policja

Nielegalne kosmetyki o wartości 20 mln złotych nie trafią do obrotu. Wspólna akcja KAS i Policji

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku oraz wołomińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją skonfiskowali ponad 158 tysięcy sztuk podrobionych perfum, 3700 sztuk innych kosmetyków, oraz blisko 5800 sztuk etykietek do odzieży znanych, światowych marek. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego mienia to około 20 milionów złotych.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku oraz wołomińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że na jednej z prywatnych posesji w Lesznowoli (pow. piaseczyński) może znajdować się magazyn z hurtowymi ilościami  kosmetyków z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów. Zatrzymano cztery osoby (2 kobiety i 2 mężczyzn) narodowości ukraińskiej i armeńskiej, które już usłyszały zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo własności przemysłowej.

Na terenie tej samej posesji w sąsiednim budynku funkcjonariusze ujawnili kompletną, działającą linię produkcyjną służącą do rozlewania perfum, a przy niej pracujące dwie kobiety narodowości ukraińskiej. Podczas przeszukania policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli gotowe półprodukty w postaci: szklanych fiolek, nakrętek, etykiet,  mechanizmów do spryskiwania, perfum w płynie znajdujących się w 48 plastikowych bańkach o pojemności około 20 litrów, a także blisko 131 tys. sztuk kosmetyków bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych, światowych firm z branży perfumeryjnej.

undefined
fot. policja.pl

Informacje jakie posiadali funkcjonariusze pozwoliły też, na kontrolę innej posesji w powiecie piaseczyńskim, gdzie w pomieszczeniach gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli kolejne 27 tys. podrobionych perfum, 3700 sztuk innych kosmetyków i blisko 5800 sztuk etykietek do odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Gdyby wszystkie te produkty były oryginalne ich wartość rynkowa wynosiłaby około 20 miliony złotych.

Zatrzymani podczas akcji obywatel Armenii i troje obywateli Ukrainy trafili do policyjnej celi. Cała czwórka już usłyszała zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

policja.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze