Reklama

Policja

Nawet 3 tysiące kamizelek kuloodpornych dla Policji

Fot. Policja
Fot. Policja

Nawet ponad 3 tysiące kamizelek kuloodpornych typu plate carrier może trafić do Policji już w pierwszym kwartale przyszłego roku. To pierwsze od dłuższego czasu tak duże zamówienie tego typu kamizelek. Zgodnie z dokumentacją przetargową, KGP na oferty czeka do 25 października. 

W ramach zamówienia, do Policji trafić ma 2180 kompletów kamizelek typu plate carrier. KGP zastrzega też, że opcjonalnie może dodatkowo kupić koleje 1000 kompletów. Przy ocenie złożonych ofert, pod uwagę brana będzie cena (60 proc.), masa kompletu płyt kuloodpornych (30 proc.) oraz gwarancja (10 proc.). 

Kamizelki będą przeznaczone do noszenia na odzieży funkcjonariuszy i mają mieć zdolność do użytkowania całorocznego przy zachowaniu właściwości ochronnych w różnych temperaturach, w tym temperaturach skrajnych oraz podczas zróżnicowanych opadów atmosferycznych. Kamizelki będą też stanowić platformę do przenoszenia oporządzenia taktycznego, przez co zastosowane mają być paski montażu MOLLE/PALS -naszyte paski lub nacięty laserowo laminat. 

Oprócz odpowiedniej osłony balistycznej, kamizelki mają gwarantować funkcjonariuszom przede wszystkim komfort użytkowania, także w pozycji siedzącej. Użytkownicy mają mieć możliwość ich samodzielnego zakładania, zdejmowania i regulacji w zależności od konkretnych potrzeb funkcjonariusza. 

Potencjalnych oferentów poznamy 25 października. Kamizelki mają trafić do Policji nie później niż do 15 marca 2019 roku.

Plate carrier to kamizelka kuloodporna o modułowej budowie. Daje ona możliwość użycia różnych wkładów balistycznych, na przykład ceramicznych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze