Reklama

Policja

Marihuana w mandarynkach. CBŚP przejęło narkotyki warte ponad 3 mln złotych

Fot. Pixabay, licencja Creative Commons CC0
Fot. Pixabay, licencja Creative Commons CC0

Po niedawnym odkryciu znacznych ilości kokainy przemyconej do Polski w transporcie z bananami, teraz CBŚP zatrzymało transport mandarynek, w którym, jak się okazało, ukryte było ponad 100 kg marihuany. Jak szacują policyjni eksperci, rynkowa wartość przejętych środków to nawet ponad 3 mln złotych. Marihuana miała trafić do Polski z Hiszpanii.

"Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że drogą lądową może dochodzić do przemytu narkotyków. Kontrabanda miała być transportowana samochodem ciężarowym jadącym drogą krajową S8. Natychmiast ta informacja została sprawdzona" - informuje CBŚP. 

Wszystko wydarzyło się na jednym z parkingów w okolicach Zduńskiej Woli. Tam okazało się, że kierowca przewożący z Hiszpanii do Polski transport mandarynek, miał poukrywany „lewy” towar. Funkcjonariusze skontrolowali dokładnie samochód ciężarowy. W działaniach uczestniczył również pies służbowy KAS, przeszkolony w wykrywaniu substancji psychoaktywnych.

image
Fot. KAS

W lukach technicznych naczepy samochodu ciężarowego znaleziono 32 czarne, plastikowe worki. Wszystkie paczki były wypełnione suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że jest to ponad 112 kg marihuany.

Zatrzymano 52-letniego kierowcę tira, któremu przedstawiono zarzut udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających w postaci 112,4 kilogramów marihuany. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

CBŚP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze