Reklama

Policja

Fot. policja.pl

Kto dostarczy armatki wodne dla prewencji? Do wydania ponad 20 mln złotych

Wiemy już jakie podmioty zainteresowane są realizacją dostaw armatek wodnych, które kupić chce Komenda Główna Policji. Sprzęt, w wypadku pozytywnego zakończenia postępowania, dostarczy Wawrzaszek ISS lub SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne.

Przypomnijmy, że w lutym br. Komenda Główna Policja opublikowała ogłoszenie o zamówieniu, dotyczące zakupu pięciu sztuk pojazdów typu armatka wodna, przeznaczonych dla oddziałów i pododdziałów prewencji Policji. Biorąc pod uwagę, że formacja wymaga, by potencjalni dostawcy wraz z ofertą dostarczyli wykaz i lokalizacje autoryzowanych stacji obsługi dla pojazdu bazowego dla co najmniej jednej autoryzowanej stacji obsługi pojazdów w Warszawie lub powiatach ościennych oraz co najmniej po jednej autoryzowanej stacji obsługi w województwach śląskim i pomorskim, to domyślać się można, że to właśnie tam trafią nowe armatki. 

Wiemy już, że za realizację zamówienia formacja zapłacić chce maksymalnie 20 424 706,46 złotych brutto. Oznacza to, że oba podmioty, które zainteresowane są dostarczeniem policji armatek wodnych, zmieściły się w budżecie KGP. Spółka Wawrzaszek ISS cenę oferty wskazała bowiem na 19 987 500 złotych. Natomiast SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne za realizację zamówienia chce otrzymać 19 943 500 złotych. Zamówienie zrealizowane ma zostać do 4 grudnia 2020 roku. 

W 2019 roku formacja za zakup co najmniej ośmiu (plus dwa w ramach opcji) samochodów typu armatka wodna zapłacić miała polskiej spółce SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne prawie 32 mln złotych brutto. 

Jak informował InfoSecurity24.pl jeszcze w lutym br., kryteriów udzielenia zamówienia jest całkiem sporo. Na liście znajdziemy gwarancję na zbiornik wody oraz całą zabudowę i wyposażenie pojazdu po zabudowie na co najmniej 5 lat, bezpłatne przeglądy okresowe w ramach gwarancji na pojazd bazowy, na którym dokonano zabudowy, czy wymianę wszystkich szyb kuloodpornych w kabinie załogowej po 5 latach eksploatacji pojazdu. Formacja przydzielać będzie również punkty za usytuowanie wylotów rur wydechowych silnika głównego i silnika napędzającego pompę wody nad nadwozie pojazdu, wyposażenie wozu w hamulce postojowe dla każdej osi w pojeździe bazowym, umieszczenie w tylnej części pojazdu z możliwością dostępu z powierzchni gruntu do sprzętu bezpieczeństwa (linia szybkiego natarcia, gaśnice 2 szt., koc gaśniczy oraz sprzęt specjalistyczny) czy przyłącze tłoczne Ø 75 umożliwiające przetłoczenie wody z pojazdu do drugiego pojazdu pod ciśnieniem z wykorzystaniem elementów układu wodnego i wyposażenia pojazdu. Najważniejszym kryterium będzie jednak cena, której wagę wskazano na 58. 

Reklama

Komentarze

    Reklama