Reklama

Policja

Komandosi z Lublińca szkolą policjantów

 • Fot. http://www.policja.pl
  Fot. http://www.policja.pl
 • Fot. mil.ru
  Fot. mil.ru

Jak poinformował Sztab Policji Komendy Głównej Policji, policjanci z oddziałów i samodzielnych pododdziałów prewencji Policji wzięli udział w szkoleniu z zakresu taktyki poruszania się w terenie otwartym. Zajęcia prowadzone są przez żołnierzy z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Do udziału w szkoleniu zostali wytypowani funkcjonariusze zespołów szkolenia oraz dowódcy plutonów. Zajęcia mają na celu zapoznanie policjantów z taktyką stosowaną przez wojsko w trakcie wykonywania zadań w terenie zalesionym i otwartym, co pozwoli w przyszłości na wzajemne zrozumienie w przypadku konieczności wykonywania wspólnych zadań.

Fot. http://www.policja.pl

Szkolenie swoim programem obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z zakresu:

 • podziału zadań w sekcji rozpoznania specjalnego szyków patrolowych;
 • pokonywania przeszkód terenowych oraz miejsc niebezpieczonych;
 • bezpiecznego poruszania się w terenie leśnym i otwartym;
 • posługiwania się mapą, busolą, protraktorem;
 • procedury “TCCC” ( z ang. Tactical Combat Casualty Care).

Szkolenie zakończy się w dniu 25.08.2017 r. spotkaniem uczestników przedsięwzięcia z insp. Dariuszem Dymińskim - Zastępcą Dyrektora Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji oraz ppłk. Michałem Strzeleckim - Dowódcą Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Opolu i jest realizacją jednego z wniosków z narady dowódców oddziałów oraz samodzielnych pododdziałów prewencji Policji.

Warto zaznaczyć, że oddziały i samodzielne pododdziały prewencji Policji pełnią funkcję jednostek alarmowych. W wypadku wystąpienia zagrożenia (na przykład naruszenia prawa z użyciem broni palnej) mogą zostać zaangażowane do działań pościgowo-blokadowych, stąd podobne szkolenia są potrzebne w celu uzyskania przez ich funkcjonariuszy odpowiednich umiejętności.

Reklama

Komentarze

  Reklama