Reklama

Policja

Kolejna odsłona "walki" o amunicję dla CBŚP

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Komenda Główna Policji nie poddaje się i po raz kolejny startuje z postępowaniem na zakup 450 tys. sztuk naboi pistoletowych kal. 9x19 mm Parabellum i 200 tys. sztuk amunicji 5,56x45 mm NATO z pociskiem typu „Frangible” do stosowania z karabinkiem HK416 i G-36 firmy H&K. Amunicja ma trafić do Centralnego Biura Śledczego Policji. Tym razem przetarg realizowany jest w ramach procedury przyspieszonej, gdyż formacji kończy się czas na jej pozyskanie. 

To już trzecie podejście komendy do zakupu amunicji w ramach projektu "Współdziałanie komórek operacyjnych CBŚP w sytuacji odwróconego wektora działania", który jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. W ramach postępowania, policja chce - w dwóch zadaniach - kupić naboje pistoletowe kal. 9x19 mm Parabellum z pociskiem FRG (Frangible) w liczbie 450 tys. sztuk oraz amunicję 5,56x45 mm NATO z pociskiem typu „Frangible” (tzw. łamliwy) do stosowania z karabinkiem HK416 i G-36 f-my H&K w liczbie 200 tys. sztuk. W obu przypadkach zakłada się również możliwość skorzystania z prawa opcji, która obejmuje zakup dodatkowych sztuk, odpowiednio max. 25 tys. i max. 5 tys. sztuk.

Amunicja ma zostać dostarczona do końca października br. Dlatego też KGP zdecydowała się na realizację nowego przetargu w ramach procedury otwartej przyspieszonej. Dwa poprzednie zostały unieważnione ("nie otrzymano ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub wszystkie otrzymane oferty lub wnioski zostały odrzucone"), a jak podkreśla komenda "przedmiotowa amunicja jest niezbędna do zabezpieczenia prawidłowego przebiegu cyklu szkoleń strzeleckich zaplanowanych w ramach projektu". "W związku z powyższym przeprowadzenie postępowania z zachowaniem 35-dniowego terminu składania ofert stwarza ryzyko niedostarczenia amunicji w stosownym czasie" - czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu. Na składanie ofert potencjalni wykonawcy mają tym razem czas do 23 sierpnia br., do godz. 9:50. 

Warto jednak zaznaczyć, że przy okazji pierwszego podejścia do zakupu wskazanej amunicji dla CBŚP udało się jednak zlecić dostawy: amunicji treningowej barwiącą kal. 9 mm przeznaczonej do stosowania z pistoletami Glock FX i amunicji treningowej barwiącej kal. 5,56 mm przeznaczonej do stosowania z adaptorami Simmunition FX dla karabinków G-36, HK 416 (w obu przypadkach dostawami zajmie się Cenzin); granatów treningowych wielokrotnego użytku (skorupa) i granatów 9-hukowo-błyskowych (ich dostawą zajmie się Umo); granatów treningowych wielokrotnego użytku (zapalnik wymienny), granatów 1-hukowo-błyskowych i naboi treningowych kal. 40x46 ze znacznikiem miejsca trafienia (wykonawcą został Griffin Group S.A. Defence).

"Współdziałanie komórek operacyjnych CBŚP w sytuacji odwróconego wektora działania" to projekt zakładający opracowanie zasad udzielania wsparcia zespołowi bojowemu Zarządu III CBŚP w sytuacji odwróconego wektora działania podczas działań bojowych, weryfikację w warunkach poligonowych odzwierciedlających polskie realia urbanistyczno-architektoniczne taktyki odwróconego wektora działania podczas działań bojowych, szkolenia doskonalące dla funkcjonariuszy zespołu bojowego Zarządu III CBŚP z zakresu taktyki w terenie otwartym/taktyki w terenie miejskim/ofensywnego użycia pojazdów, przeszkolenie funkcjonariuszy operacyjnych CBŚP z zakresu taktyki odwróconego wektora działania podczas działań bojowych, manewry zgrywające współdziałanie operacyjnych komórek organizacyjnych CBŚP w sytuacji odwróconego wektora działania podczas działań bojowych. Jego wartość to 4 615 755 zł (w tym finansowanie 3 461 816 zł i współfinansowanie 1 153 939 zł).

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze