Reklama

Policja

Kielecka policja w trybie eko. Nowe elektryki już niedługo

Fot. Świętokrzyska Policja
Fot. Świętokrzyska Policja

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach wyda prawie 600 tys. złotych netto na zakup nowych radiowozów z napędem elektrycznym. 

Świętokrzyscy policjanci zasiądą niedługo za kierownicami oznakowanych radiowozów z napędem elektrycznym. Pojazdy osobowe segmentu "C" będą fabrycznie nowe, wyprodukowane jeszcze w 2019 roku. Na realizację tego zakupu, a dokładnie czterech takich samochodów, mundurowi wydadzą ok. 585 600 złotych netto (czyli więcej niż pierwotnie przeznaczyli).

Oferty, na które kielecka komenda czekała do 24 września, oceniono pod względem zaproponowanych terminu dostawy i ceny, a także pojemności akumulatora trakcyjnego i maksymalnej mocy silnika netto. Zgodnie z decyzją formacji, dostawami zajmie się Grupa PGD Sp. z o.o. Sp. k. z Krakowa - zresztą jedyny podmiot, który był zainteresowany realizacją zamówienia. Umowę z firmą zawarto 12 listopada br. 

Przypomnijmy, że pierwsze w Polsce elektryczne radiowozy to cztery pojazdy elektryczne, które zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie w grudniu 2018 roku. Z pierwszych w Polsce radiowozów na prąd skorzystali funkcjonariusze ze Szczecina i Szczecinka. Zakup dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wspiera rozwój elektromobilności. 

Wśród nowych pojazdów znalazł się Nissan e-NV200, który jest wykorzystywany do przewozu psów służbowych, pracujących w Wydziale Prewencji KWP między innymi w ramach służby patrolowej. Pozostałe pojazdy to osobowe auta Nissan Leaf. Jeden z nich został przekazany do Wydziału Ruchu Drogowego KWP i jest wykorzystywany do nadzoru bezpieczeństwa ruchu drogowego, a z kolejnych korzystają policjanci Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej w Szczecinku. Oprócz samochodów zostały kupione trzy naścienne stacje ładowania. Koszt ekologicznej inwestycji to 670 tysięcy złotych, z czego ponad 470 tysięcy to środki przekazane przez WFOŚiGW w Szczecinie.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze