Reklama

Policja

KGP szuka dostawcy kamer nasobnych

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Kamery nasobne na stałe wkraczają w codzienną służbą coraz większej liczby polskich funkcjonariuszy Policji. Dlatego też, Policja stara się raz po raz zwiększyć ilość tego rodzaju sprzętu oraz obsługujących go systemów. Kolejnym etapem ma być pozyskanie już 2020 r. 1486 sztuk kamer bez wyświetlacza.

Kolejne kamery nasobne mają trafić na wyposażenie polskich policjantów. Obecnie prowadzona procedura przetargowa zakłada pozyskanie przynajmniej 1305 sztuk, ale istnieje możliwość rozszerzenia zakupów o kolejne 181 kamery w przypadku skorzystania z prawa opcji. W obu przypadkach mowa jest o kamerach, które nie mają wbudowanego wyświetlacza.

Należy zauważyć, że mowa jest o zakupie kamer jak i systemu do ich obsługi pozwalającego na użytkowanie od 1 do 250 kamer w danej lokalizacji. Dzięki tego rodzaju wyposażeniu możliwe jest rejestrowanie oraz gromadzenie danych audio oraz wideo z toku pracy policjantów. Nowe technologie pozwalają, że uzyskany materiał jest przy tym gromadzony przez okres minimum 60 dni.

Na razie Policja jednak oczekuje na chętnych, którzy mają czas do zaoferowania swoich produktów do 29 stycznia 2020 r. Kluczowymi kryteriami oceny ofert są cena (50 proc.), ale również zastosowane w systemie usprawnienia techniczne (40 proc.) i okres gwarancji (10 proc.). Jeśli dojdzie do finalizacji zakupów, to dostawy planowane są początek 2020 roku.

JR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze