Reklama

Policja

Kamizelki dla kontrterrorystów w trybie pilnym

Fot. Lubuska Policja
Fot. Lubuska Policja

Komenda Główna Policji planuje zakup kamizelek kuloodpornych zintegrowanych oraz kompletów płyt balistycznych. Cały sprzęt trafi do kontrterrorystów. 

KGP chce zlecić dostawy kamizelek kuloodpornych zintegrowanych oraz kompletów płyt balistycznych. Cały sprzęt do policyjnych kontrterrorystów trafić ma do 30 listopada, gdyż - jak podkreśla formacja - jest im pilnie potrzebny. Dlatego też formacja zdecydowała się na przeprowadzenie postępowania w procedurze przyspieszonej, a na oferty czeka jedynie do 11 września. Podczas oceny ofert liczyć będzie się cena, gwarancja balistyczna oraz masa kompletu płyt balistycznych.  

Do funkcjonariuszy ma trafić sprzęt nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku bieżącym. W ramach zamówienia zwycięzca przetargu dostarczy kontrterrorystom 170 kompletów kamizelek kuloodpornych oraz 170 kompletów płyt balistycznych, w skład którego wchodzą dwie sztuki płyt przód/tył oraz dwie sztuki płyt bocznych. 

Jak czytamy w załącznikach do warunków zamówienia, kamizelka - która ma być w kolorze oliwkowozielonym - musi stanowić platformę do przenoszenia oporządzenia taktycznego. Powinna być wykonana w systemu montażu (MOLLE/PALS) umożliwiając montaż dowolnej ilości ładownic i kieszeni funkcyjnych w dowolnym rozmieszczeniu. System kamizelki składać ma się m.in. z dopinanych: kołnierza balistycznego, naramienników, osłony podbrzusza/krocza, osłony balistycznej tułowia, osłony balistycznej lędźwi i miednicy, a także pasa operacyjnego z klamrą Combra, naszytymi molle i D-ringiem, pasa operacyjnego czy panelu szturmowego. Co więcej, na system składać mają się również wkładki typu kangur na trzy magazynki do HK 416, 6 magazynków do MP-5, 2 magazynki do pistoletu Glock, 1 magazynek do HK 416 oraz ładownice z odpinaną patką na 1 magazynek do karabinka HK 416, M4, 1 magazynek do pistoletu Glock 17, na granat typu Flash Bang oraz worek zrzutowy, kieszeń na radio Hytera, apteczka czy uniwersalna ładownica na 6 szt. amunicji kal. 12. 

To nie jedyny zamówienie na sprzęt, które złożyli w ostatnim czasie policyjni kontrterroryści. Nadal czekają oni bowiem na wyniki postępowania dotyczącego dostaw kombinezonów specjalnych. Komenda Główna Policji chce zlecić produkcję i dostawę kombinezonów antyterrorysty z tkaniny trudnopalnej. Chodzi dokładnie o 765 kombinezonów w ramach zamówienia podstawowego oraz od 100 do 300 ich sztuk w prawie opcji. Realizacją dostaw zainteresowany był tylko jeden podmiot z Torunia. Firma wyceniła produkcję i dostarczenie formacji kombinezonów specjalnych na ponad 2 712 złotych brutto za sztukę, czyli ok. 2,074 mln złotych za 765 kombinezonów. Oznacza to, że oferta spokojnie mieści się w budżecie jaki policja przeznaczyła na sfinansowanie zamówienia (2,174 mln złotych), a przynajmniej jego podstawowej części. 

Co więcej, w toku jest również postępowanie na zakup nowych hełmów. Jak wynika z informacji udostępnionych przez KGP, realizacją zamówienia zainteresowana jest tylko jedna firma. Wszystko więc na to wskazuje, że 370 sztuk hełmów typu F.A.S.T/ATE/ACH w wersjach high-cut, dostarczy spółka UMO. Z informacji do jakich dotarł InfoSecurity24.pl wynika, że policji zaoferowano wyposażenie chorwackiej marki Sestan-Busch, a dokładniej model BK-ACH-HC typ High Cut. Spółka z podwarszawskiej Zielonki realizację zamówienia wyceniła na 717 692,70 złotych brutto i tym samym zmieściła się w budżecie jaki na ten cel przewidywała KGP (1 050 000 zł).

Kontrterroryści z CPKP "BOA" czekają natomiast na ogłoszenie zwycięzcy przetargu na dostawę magazynu do przechowywania materiałów wybuchowych, który trafi do warszawskiej siedziby pododdziału. Co ciekawe, przetarg współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. A dokładnie w ramach projektu "Zakup sprzętu służącego zapobieganiu i likwidacji zagrożeń związanych z materiałami wybuchowymi i niebezpiecznymi substancjami" ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze