Reklama

Policja

Kamery dla policjantów. Pilotażowy program MSWiA

fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL
fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

O indywidualnych kamerach na policyjne mundury mówi się już od dawna. Dziś, w Komendzie Stołecznej Policji, kamery na mundurach policjantów stołecznego garnizonu zaprezentowali Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak oraz Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Kwestia wyposażenia policjantów w kamery osobiste nabrała rozpędu. Przedstawiciele kierownictwa KGP i MSWiA wielokrotnie podkreślali, że wyposażenie funkcjonariuszy w kamery jest jednym z priorytetów rozpoczętego programu modernizacji policji. Dziś rozpoczęto realizację początkowej fazy tych zapewnień. W ramach pilotażowego programu kamerki trafią do funkcjonariuszy trzech garnizonów: stołecznego, podlaskiego i dolnośląskiego. 

Czytaj też: Policjanci z Chicago wyposażeni w indywidualne kamery

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, podkreślał, że kamery na mundurach policjantów to dla niego symbol modernizacji polskich służb. Szef MSWiA zapewniał też, że rozpoczynający się program pilotażowy to jedynie przedsmak przyszłorocznych działań. 

W przyszłym roku chcemy, aby kamery były używane przez policjantów w garnizonach na terenie całej Polski

Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

 

O kamerach na mundury dla stołecznych policjantów pisaliśmy w Defence24.pl już w październiku. Wtedy, KGP poinformowało o złożonym zamówieniu na dostawę kamer indywidualnych. Miały one trafić do warszawskich funkcjonariuszy do 15 grudnia, i jak można wnioskować z dzisiejszej prezentacji, tak właśnie się stało. 

Czytaj też: Kamery na mundury dla stołecznych policjantów

Reklama

Komentarze

    Reklama