Reklama

Policja

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie MSWiA ws. incydentu z policyjnym Black Hawkiem

Black Hawk S70i Policja
Autor. Marta Rachwalska/InfoSecurity24.pl

Do warszawskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie ministra spraw wewnętrznych i administracji ws. incydentu z udziałem policyjnego Black Hawka na Mazowszu. „Obecnie trwają czynności sprawdzające” – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

„Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji polegającego na wpływaniu na decyzję o wykorzystaniu policyjnego śmigłowca Black Hawk w dniu 20 sierpnia 2023 roku w uroczystości obchodów 103 rocznicy Bitowy Warszawskiej oraz bitwy pod Sarnową Góra, w wyniku czego doszło do incydentu lotniczego, czym działano na szkodę interesu publicznego (art. 231 par. 1 k.k.)” – poinformował redakcję InfoSecurity24.pl prok. Szymon Banna. Jak dodał „obecnie trwają czynności sprawdzające”.

Czytaj też

W środę w sprawie incydentu z udziałem śmigłowca policyjnego Black Hawk, do którego doszło w Sarnowej Górze na Mazowszu w sierpniu 2023 roku, odbyła się konferencja prasowa szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego i wiceministra Czesława Mroczka. „W związku z przeprowadzoną kontrolą Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji złoży dwa kolejne zawiadomienia do prokuratury dotyczące wydarzeń, które miały miejsce w Komendzie Głównej Policji” – mówił Marcin Kierwiński.

Reklama

„Jedno z tych zawiadomień dotyczyć będzie byłego sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika. Drugie zawiadomienie będzie dotyczyć byłego szefa biura kadr, pana Siekierskiego (dyrektora Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej KGP insp. Jarosława Siekierskiego – przyp. red.), który jako rzecznik dyscypliny nadzorował procesy wyjaśniania zarówno kwestii Black Hawka jak i kwestii granatnika” – podkreślał szef MSWiA.

Sprawa incydentu z policyjnym Black Hawkiem jest drugim zawiadomieniem, jakie MSWiA skierowało do warszawskiej prokuratury. W połowie marca w InfoSecurity24.pl informowaliśmy, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie wyników pierwszego audytu MSWiA dotyczącego wystrzału granatnika w Komendzie Głównej Policji.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze