Reklama

Policja

Czerwona nota Interpolu i Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwanego zatrzymali łowcy cieni z CBŚP

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. CBŚP
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. CBŚP

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, z grupy tzw. łowców cieni, zatrzymali Sylwestra G., poszukiwanego czerwoną notą przez Interpol. Jak poinformowało CBŚP, mężczyzna był także poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w celu odbycia kary pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w tym także z użyciem broni palnej.

Sylwestr G. był ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz czerwonej noty Interpolu, jako osoba mogąca posiadać broń palną. Jak przekazało CBŚP, mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za takie przestępstwa jak: udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowanie zabójstwa, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, rozboje, w tym z użyciem broni palnej, podrobienie dokumentu z zamiarem wykorzystania go jako autentyczny czy próby napadów z użyciem broni palnej.

Sylwester G. był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, tzw. "łódzkiej ośmiornicy". Ukrywał się przed organami ścigania od 2015 roku, kiedy to opuścił zakład karny, w którym odbywał zasądzoną karę. Jak wynika z ustaleń policjantów CBŚP często zmieniał miejsce pobytu. Według funkcjonariuszy ukrywał się w Niemczech lub w Polsce. W kraju przebywał na terenie województwa łódzkiego oraz świętokrzyskiego. Nowo poznanym znajomym przedstawiał się jako mechanik samochodowy, pochodzący z powiatu bełchatowskiego.

Poszukiwany został namierzony w minionym tygodniu na jednym z osiedlowych parkingów w Bełchatowie. Tam też został zatrzymany. Ubrany w roboczą odzież, aby nie wzbudzać swoją osobą zainteresowania mieszkańców bloku, a także organów ścigania. Jak poinformowało CBŚP, "nieschludny wygląd oraz zasłanianie znacznej części twarzy maseczką higieniczną w związku z pandemią coronavirusa, wydawałoby się, że pozwoli mu skutecznie ukrywać się w dalszym ciągu".

Zatrzymany został osadzony w Areszcie Śledczym, skąd trafi do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze