Reklama

Policja

Cenzin z kontraktem na policyjną amunicję

Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Komenda Główna Policji poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na dostawę ponad 300 tys. sztuk amunicji kal. 9mm z pociskiem o zmniejszonym rykoszetowaniu. Policja nie miała zbyt dużego wyboru, bowiem w postępowaniu pojawiła się tylko jedna propozycja. Szczęśliwie dla formacji, kwota zaproponowana przez warszawski Cenzin mieściła się w zaplanowanym budżecie. Umowę na dostawę amunicji podpisano pod koniec sierpnia.

Przypomnijmy, KGP szukała dostawcy amunicji do pistoletów kalibru 9x19 mm Parabellum, z pociskiem typu JHP (Jacketed Hollow Point). W sumie, chodziło o zakup 307 500 sztuk tego rodzaju nabojów. Masa pocisku miała mieścić się przedziale 7,0÷8,3 g, przy mosiężnej łusce, a energia początkowa została określona na 492÷820 J dla lufy o długości 150 mm.

Jak się okazuje, w postępowaniu złożono tylko jedną ofertę. Propozycja pochodząca od warszawskiej firmy Cenzin zakładała realizację dostaw za łączną kwotę 351 749,25 złotych brutto, co odpowiadało środkom wyasygnowanym na ten cel przez Policję. KGP na zakup 307 500 sztuk amunicji nie chciała wydać więcej niż 354 tys. złotych brutto. Co ciekawe, zgodnie z zapisami SIWZ, jedynym kryterium punktacji była właśnie cena.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami amunicja powinna trafić do mundurowych najpóźniej do 16 grudnia tego roku. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze