Reklama

Policja

CBŚP walczy z narkobiznesem. Zatrzymano 12 osób

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy przez kilka lat mogli wprowadzić do obrotu prawie 450 kg narkotyków. Różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychotropowe, takie jak: marihuana, amfetamina, heroina, ecstasy czy kokaina, przemycane były z Niemiec do Polski, a ich „czarnorynkowa” wartość szacowana jest ponad 5,5 mln zł – poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji.

13 osób podejrzanych o przemyt oraz sprzedaż znacznych ilości narkotyków to efekt wielu miesięcy śledztwa prowadzonego wspólnie przez CBŚP i Prokuraturę Krajową.

Wszystko wskazywało na to, że przemycone narkotyki trafiały głównie na teren województwa mazowieckiego i łódzkiego. Trop doprowadził policjantów do Łodzi oraz Płocka. Tam też zostały przeprowadzone działania, podczas których zatrzymano 12 osób. Dodatkowo jedna osoba została doprowadzona z Aresztu Śledczego. Niektórzy z podejrzanych byli w przeszłości karani, m.in. za przestępstwa narkotykowe, groźby karalne i pobicia. Według śledczych podejrzani mogli wprowadzić do obrotu prawie 450 kilogramów narkotyków, o łącznej „czarnorynkowej” wartości ponad 5,5 miliona złotych.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytem narkotyków do Polski, a także obrotem znacznymi ilościami narkotyków.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze