Reklama

Policja

Glock 17 dla Policji? KGP ogłasza kolejny przetarg na zakup broni

fot. Flickr/Timothy Tsui CC BY-SA 2.0
fot. Flickr/Timothy Tsui CC BY-SA 2.0

Przetarg na pistolety 9x19 mm Parabellum to kolejne postępowanie, dotyczące zakupu broni, jakie w ostatnim czasie ogłosiła Komenda Główna Policji. Tym razem chodzi o 141 pistoletów Glock 17 (3 gen.) o podwyższonych parametrach, lub równoważnych, w kolorze zielonym (oliwka). Broń powinna trafić do funkcjonariuszy do 20 grudnia tego roku.

To już drugie postępowanie, w ostatnim czasie, dzięki któremu Policja ma zyskać dostęp do nowej broni. Niedawno pisaliśmy o umowie na dostawę 965 sztuk pistoletów Rex Zero1 CP, teraz KGP planuje kupić 141 sztuk pistoletów Glock 17 (3 gen.) o podwyższonych parametrach, lub równoważnych, w kolorze zielonym (oliwka). Dodajmy, że  uwagi na wymogi dotyczące koloru, broń najprawdopodobniej przeznaczona będzie dla policyjnych antyterrorystów.

Podobnie jak w innych postępowaniach, głównym czynnikiem, jaki brany będzie pod uwagę podczas oceny złożonych ofert, będzie cena, która zgodnie ze SIWZ stanowić będzie 60 proc. łącznej noty punktowej możliwej do osiągniecia. Dodatkowo, KGP punktować będzie też okres udzielonej gwarancji (40 proc.). Policja wymaga, by gwarancja na pistolet i magazynki wynosiła co najmniej 5 lat.

Policjanci oczekują, że szkielet pistoletu, kalibru 9mm, wykonany będzie z tworzywa sztucznego, a nacisk na języczek spustowy nie będzie przekraczał 2 kg. Pistolety powinny posiadać nagwintowaną lufę, fabrycznie przystosowaną do montażu tłumika oraz igliczny mechanizm uderzeniowy. Pistolet nie powinien być dłuższy niż 186 mm oraz szerszy niż 30 mm. Wysokość określono maksymalnie na 140 mm, a długość samej lufy nie powinna być mniejsza niż 125 mm.

W specyfikacji technicznej podkreślono również, że żywotność istotnych części pistoletu takich jak lufa, zamek i szkielet, musi wynosić co najmniej 30 000 strzałów. Broń powinna być też wyposażona w szynę montażową dla akcesoriów takich jak oświetlenie taktyczne czy wskaźnik laserowy, z systemem mocowania według standardu Picatinny.

Pojedynczy zestaw powinien składać się m.in. z pistoletu, czterech magazynków (dwóch na 17 naboi i dwóch na 19 naboi) oraz zestawu do czyszczenia. Takich zestawów do Policji  trafić ma 141. 

Oferty składać można do 5 października. Realizacja zamówienia nie powinna nastąpić później niż do 20 grudnia tego roku. Jak na razie nie wiadomo jaką kwotę KGP planuje przeznaczyć na zakup pistoletów.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze