Reklama

Policja

Był poszukiwany od trzech lat. W Wielkiej Brytanii zatrzymali go policyjni "Łowcy Cieni"

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

”Łowcy cieni” CBŚP namierzyli na terenie Wielkiej Brytanii Polaka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i 4 krajowymi listami gończymi. Zatrzymany mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od blisko 3 lat. Polscy mundurowi działali wspólnie z brytyjską Policją, a także we współpracy z oficerem łącznikowym Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii. W miejscu zatrzymania poszukiwanego odkryto także plantację konopi oraz gotową marihuanę.

Namierzony przez Centralne Biuro Śledcze Policji mężczyzna, był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości od blisko 3 lat, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw o charakterze narkotykowym. Za poszukiwanym zostały wystawione cztery listy gończe, a w związku z informacjami, iż może przebywać poza granicami kraju, także Europejski Nakaz Aresztowania, przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. W tym momencie do akcji włączyli się "łowcy cieni" CBŚP.

Aby ustalić miejsce poszukiwanego policjanci CBŚP, poprzez oficera łącznikowego Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii, współpracowali z miejscową Policją, korzystając także z wymiany informacji w ramach Systemu Informacyjnego Schengen tzw. SIS. W wyniku wspólnie przeprowadzonych działań w Peterborough w środkowej Anglii, został zatrzymany poszukiwany. Ponadto na posesji, którą zajmował, policjanci odkryli plantację konopi, a także porcjowaną marihuanę gotową do wprowadzenia na rynek.

Jak informuje rzecznik prasowa CBŚP, kom. Iwona Jurkiewicz, mężczyznę sprowadzono do Polski, gdzie zostanie postawiony przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze