Reklama

Policja

Był poszukiwany od trzech lat. W Wielkiej Brytanii zatrzymali go policyjni "Łowcy Cieni"

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

”Łowcy cieni” CBŚP namierzyli na terenie Wielkiej Brytanii Polaka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i 4 krajowymi listami gończymi. Zatrzymany mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od blisko 3 lat. Polscy mundurowi działali wspólnie z brytyjską Policją, a także we współpracy z oficerem łącznikowym Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii. W miejscu zatrzymania poszukiwanego odkryto także plantację konopi oraz gotową marihuanę.

Namierzony przez Centralne Biuro Śledcze Policji mężczyzna, był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości od blisko 3 lat, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw o charakterze narkotykowym. Za poszukiwanym zostały wystawione cztery listy gończe, a w związku z informacjami, iż może przebywać poza granicami kraju, także Europejski Nakaz Aresztowania, przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. W tym momencie do akcji włączyli się "łowcy cieni" CBŚP.

Aby ustalić miejsce poszukiwanego policjanci CBŚP, poprzez oficera łącznikowego Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii, współpracowali z miejscową Policją, korzystając także z wymiany informacji w ramach Systemu Informacyjnego Schengen tzw. SIS. W wyniku wspólnie przeprowadzonych działań w Peterborough w środkowej Anglii, został zatrzymany poszukiwany. Ponadto na posesji, którą zajmował, policjanci odkryli plantację konopi, a także porcjowaną marihuanę gotową do wprowadzenia na rynek.

Jak informuje rzecznik prasowa CBŚP, kom. Iwona Jurkiewicz, mężczyznę sprowadzono do Polski, gdzie zostanie postawiony przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Komentarze

    Najnowsze