Reklama

Policja

Inspektor Paweł Półtorzycki Komendantem CBŚP

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Kierownictwo Centralnego Biura Śledczego Policji jest od dziś oficjalnie „w komplecie”. Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, na stanowisko szefa Biura powołany został pełniący dotychczas obowiązki komendanta, insp. Paweł Półtorzycki. Jednocześnie Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, na stanowisko Zastępcy Komendanta CBŚP powołał insp. Piotra Stasiaka. 

Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha pogratulował nowym komendantom, podkreślając przy tym, że to wielkie wyzwanie kierować Centralnym Biurem Śledczym Policji.

„Awans jest wyróżnieniem i nagrodą za 25 lat służby, ale pozostaje wielkim kredytem do spłacenia i to zobowiązanie będę miał codziennie na uwadze” -powiedział nowy szef CBŚP insp. Paweł Półtorzycki. Obiecał też, że będzie dbał o atmosferę w biurze oraz o to by sprawy były prowadzone na bardzo wysokim poziomie.

Nowy szef Centralnego Biura Śledczego Policji ma 45 lat. Służbę w policji pełni od 1 września 1994 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie studiował prawo. Ukończył też studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem.

Karierę w policji zaczął od stanowiska zastępcy naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu we Wrocławiu CBŚ KGP, gdzie później został jego naczelnikiem. Następnie został naczelnikiem Zarządu CBŚP w Olsztynie. Później trafił do Warszawy, zostając zastępcą komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. 

image
Nadinspektor Kamil Bracha - Zastępca Komendanta Głównego Policji, na drugim planie nowy Komendant CBŚP - insp. Paweł Półtorzycki. Fot. CBŚP

Inspektor Piotr Stasiak również podziękował za ogromny kredyt zaufania, podkreślając że „objęcie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji to wielki zaszczyt, honor, ale towarzyszy temu poczucie odpowiedzialności i pokory”.

Przypomnijmy, na początku marca, fotel szefa CBŚP zwolnił nadinspektor Kamil Bracha, awansowany na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji. 

PAP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze