Reklama

Policja

"Awans" dla jednego z wiceszefów Policji

Autor. Jacek Herok/policja.pl

Szykuje się „awans” dla jednego z zastępców komendanta głównego Policji. Nadinsp. Roman Kuster, pozostający w kierownictwie formacji najdłużej spośród wszystkich obecnych tam dziś oficerów, zostać ma – jak wynika z informacji, do jakich dotarło InfoSecurity24.pl - pierwszym zastępcą komendanta głównego. Oznacza to, że jego pozycja – także związana z zastępowaniem insp. Boronia, czy podejmowaniem decyzji – będzie większa, niż w przypadku pozostałych zastępców. 

Formalnie, komendant główny Policji ma trzech zastępców, z których jednego wskazać można, jako tego „pierwszego”. Jednak przez ostanie pół roku do tego nie doszło. Być może dlatego, że policyjne kierownictwo nie było jeszcze skompletowane. Ten stan jednak uległ zmianie i fotel trzeciego wiceszefa KGP zająć ma insp. Tomasz Michułka.

Czytaj też

Ostatnim, pierwszym zastępcą komendanta głównego Policji był nadinsp. Dariusz Augustyniak. Teraz „jego miejsce” zajmie nadinsp. Roman Kuster. Stanowisko zastępcy szefa Policji sprawuje od maja 2021 roku, a więc najdłużej spośród wszystkich osób zasiadających dziś w komendanckich fotelach w KGP. Na co dzień nadzoruje on m.in. ruch drogowy i policyjny pion prewencji. 

Co ciekawe, Policja jest jedyną z formacji podległych MSWiA, w której od lat praktykuje się powoływanie pierwszego zastępcy komendanta. W pozostałych - Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służbie Ochrony Państwa - formalnie, takie stanowisko nie funkcjonuje.

Reklama

Nadinspektor Roman Kuster, ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W szeregi Policji wstąpił w 1991 roku. Zajmował stanowiska m.in.: komendanta miejskiego w Poznaniu i pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu. Od 2020 roku był komendantem wojewódzkim Policji w Krakowie. Na stanowisko wiceszefa Policji powołano go w maju 2021 roku.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze