Reklama

Policja

100 nowych radiowozów. Kolejna umowa podpisana

Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Komendzie Głównej Policji udało się podpisać umowę na kolejną, sporą transzę nowych radiowozów za niemałą kwotę. Pojazdy mają trafić ma do formacji do 18 grudnia br. 

Sto samochodów typu kombi-van dostarczy grupa wykonawców. Umowę 1 października zawarto bowiem z konsorcjum, składającego się z firm Benepol Sp. z o.o. oraz Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. Była to jedyna złożona w postępowaniu oferta. Za dostawy formacja zapłaci ostatecznie 14,930 mln złotych netto. 

Nowe radiowozy będą wykorzystywane do działań interwencyjno-patrolowych oraz przewozu osób zatrzymanych. Policja wymagała, by były to pojazdy z silnikiem spalinowym o maksymalnej mocy netto nie mniejszej niż 85 kW, rozwijające nie mniej niż 160 km/h. Radiowozy będą przystosowane do przewozu pięciu osób - max. czterech funkcjonariuszy i jednej osoby zatrzymanej. 

Mniej więcej w tym samym czasie, czyli na początku czerwca, ale 2019 roku Komenda Główna Policji ogłosiła inny przetarg na pojazdy typu kombi-van. W zeszłorocznym postępowaniu chodziło o 53 samochody w ramach podstawy oraz 9 w ramach prawa opcji, czyli również sporą ich liczbę. Umowa, podpisana 11 września 2019 roku, trafiła także do konsorcjum - i to w ciekawym składzie... Zwycięzcą okazała się bowiem grupa składająca się z firm Benepol Sp. z o.o. (lider), Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. i Auto Special Sp. z o.o. Za dostawy formacja zapłaciła w tym przypadku 7 308 700 złotych. 

Trzecią umowę na tego samego typu pojazdy podpisano również na początku stycznia br. Na jej podstawie formacji dostarczono 25 oznakowanych radiowozów za 3 447 500 mln złotych netto. Także w tym przypadku zlecenie trafiło do konsorcjum w składzie: Benepol Sp. z o.o. (lider), Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. i Auto Special Sp. z o.o.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze