Reklama

Służby Mundurowe

Policja szuka części zamiennych do śmigłowców

Bell-206B podczas patrolu. Fot. Lubuska Komenda Policji
Bell-206B podczas patrolu. Fot. Lubuska Komenda Policji

Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg dotyczący dostawy części zamiennych do śmigłowca Bell-206 JetRanger, wśród których znalazły się m. in. łopaty wirnika głównego i śmigła ogonowego oraz elementy układu sterującego i instalacji olejowej. Policja dysponuje dwoma śmigłowcami do których mogą być wykorzystane te komponenty.

Przetarg rozpisany 23 marca 2020 ma na celu pozyskanie niewielkich ilości części zamiennych niezbędnych do eksploatacji śmigłowca Bell-206. Krótki termin na złożenie ofert, oraz liczba 2-4 części każdego z 7 typów elementów zawartych w dokumentacji przetargowej mogą wskazywać iż są one pozyskiwane do realizacji bieżącej obsługi eksploatacyjnej. Są to: filtry i uszczelki do filtra oleju przekładni głównej, piasta i łopaty śmigła ogonowego (komplet), komplet łopat (dwóch) wirnika głównego oraz elementy cięgna skrętnego wirnika.

W ocenie ofert, których termin składania upływa 28 kwietnia 2020 roku, 98% będzie stanowić cena, a jedynie 2% czas gwarancji. Chodzi więc o jak najszybsze i najtańsze pozyskanie niezbędnych elementów, które będą spełniały normy i dopuszczenia producenta dla danego typu maszyn. W tym przypadku jest to lekki śmigłowiec jednosilnikowy Bell 206. Policja dysponuje obecnie dwiema tego typu maszynami, jedną w Warszawie i jedną w Łodzi. Oba śmigłowice pozyskano z drugiej ręki. Warszawski pochodzi z 1991 roku a „łódzki” jest od niego o 9 lat młodszy. W najbliższym czasie mają być one wsparte trzema fabrycznie nowymi lekkimi maszynami najnowszej generacji Bell 407GXi, z których pierwsza wylądowała w Warszawie w grudniu 2019 roku. Pozostałe dwa mają zostać dostarczone w bieżącym roku.

Komentarze

    Najnowsze