Reklama

Służby Mundurowe

MSWiA: zaszczepiono już ponad 16 tys. funkcjonariuszy

Fot. Twitter Łódzka Policja
Fot. Twitter Łódzka Policja

”Przez pierwsze pięć dni zaszczepiło się już 16 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych” - poinformował minister Mariusz Kamiński. Jak dodał, „szczepienia to realna perspektywa poprawy sytuacji i jedyna droga powrotu do normalności”. Szef MSWiA zwrócił się też z prośbą do mundurowych o to, by się zaszczepili. „Zróbcie to dla siebie, dla swoich rodzin, dla koleżanki i kolegi z patrolu, dla innych” - zaapelował Mariusz Kamiński. Szczepienia mundurowych trwają od 24 marca.

Z informacji przekazanych przez MSWiA wynika, że przed 5 dni (24-28 marca) zaszczepionych zostało ponad 16 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych. Pierwszą dawkę szczepionki firmy AstraZeneca przyjęło 7,6 tys. funkcjonariuszy Policji. Zaszczepiło się też ponad 3,5 tys. strażaków-ochotników, ponad 2,3 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 600 strażników granicznych. Wśród pozostałych służb mundurowych najwięcej zaszczepionych osób jest w Służbie Celno-Skarbowej (ponad 900) oraz w strażach gminnych i miejskich (ponad 700). Poza tym w ramach tej grupy szczepią się również: Straż Ochrony Kolei, Inspekcja Transportu Drogowego, Służba Ochrony Państwa oraz ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze.

Proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych odbywa się w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień – informuje resort spraw wewnętrznych i administracji. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA. Szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych koordynuje Komenda Główna Policji.

Przypomnijmy, szczepienia mundurowych rozpoczęły się w środę (24 marca br.) w szpitalu tymczasowych na PGE Narodowym. Funkcjonariusze reprezentujący Policję, Państwową Straż Pożarną, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną oraz Służbę Więzienną przyjęli wtedy pierwsze dawki szczepionek. Wśród nich byli również komendanci poszczególnych służb podległych MSWiA oraz zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej.

Jak informował na początku marca br. Maciej Wąsik, wiceminister MSWiA, w zależności od formacji służb mundurowych podległych resortowi, liczba chętnych do zaszczepienia się przeciwko Covid-19 waha się w granicach 60-70 proc. Zapewnił, że szczepienia będą prowadzone sprawnie logistycznie, w taki sposób, aby nie zakłócać normalnego przebiegu służby. 

Reklama
Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama