Reklama

Służby Mundurowe

Modułowy Zestaw Noktowizyjny dla mundurowych

MZN
Zestaw noktowizyjny MZN.
Autor. M. Rachwalska

PCO S.A. zaprezentowało podczas targów Polsecure 2023 w Kielcach Modułowy Zestaw Noktowizyjny MZN ze zminiaturyzowanym Monokularem Termowizyjnym MT-1. Jest to jedno z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań na świecie, pozwalające na połączenie zalet systemów termowizyjnych i noktowizyjnych.

Reklama

Zminiaturyzowany monokular termowizyjny MT-1 to najmniejsze urządzenie w tej technologii w ofercie producenta i przy masie około 200 g jedno z najlżejszych i najmniejszych na świecie. Zastosowano w nich nowoczesne rozwiązania dotyczące przetwarzania obrazu oraz detektory bolometryczne z pikselem o wielkości 12 µm. Pozwala to na uzyskanie małego urządzenia oferującego bardzo wysokiej jakości obraz termowizyjny. Zostało ono po raz pierwszy zaprezentowane podczas salonu MSPO 2020 w Kielcach.

Reklama
MT-1
Termowizor MT-1.
Autor. M. Rachwalska
Reklama

Trzy lata później termowizor MT-1 zyskał nowe funkcjonalności takie jak wykonywanie i magazynowanie zdjęć, możliwość zasilania i/lub doładowywania akumulatora z dowolnego power-banku oraz stanowi integralny element w Modułowym Zestawie Noktowizyjnym MZN prezentowanym podczas kieleckich targów Polscecure 2023. Jest to rozwiązanie posiadające możliwość połączenia obrazu termowizyjnego i noktowizyjnego. Pierwszy zapewnia wykrywanie obiektów, szczególnie ludzi i pojazdów, z większej odległości. Noktowizor działa na krótszą odległość, ale umożliwia dokładną identyfikację i przemieszczanie się w terenie przy niemal całkowitej ciemności.

Połączenie tych funkcjonalności znacznie podnosi możliwości operacyjne zestawu MZN, który jest rozwiązaniem o wysokich walorach użytkowych. Został on dopracowany pod względem ergonomii i funkcjonalności. Na przykład monokulary, które składają się na zestaw modułowy są odchylane w takich sposób, aby nie kolidowały z ochroną balistyczną. Obraz może zostać przesłany na urządzenia zewnętrzne lub retransmitowany. Możliwe jest też wykorzystanie dowolnej kombinacji okularów termowizyjnych i noktowizyjnych zależnie od warunków i wymagań taktycznych. Modułowa konstrukcja umożliwia również rozbudowę zestawu o kolejne funkcjonalności lub też zastosowanie nowszych, bardziej zaawansowanych modułów. Wszystko to powoduje, że Modułowy Zestaw Noktowizyjny MZN jest rozwiązaniem nie tylko funkcjonalnym i konkurencyjnym dzisiaj, ale posiada też duży potencjał rozwojowy.

YouTube cover video

Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama