Reklama

Służby Mundurowe

Marszałek Sejmu do Straży Marszałkowskiej: wiecie jaka olbrzymia odpowiedzialność na was spoczywa

Fot. Sejm RP/Twitter
Fot. Sejm RP/Twitter

Życzę wam, żeby ta służba przynosiła wam jak najwięcej satysfakcji, żeby spełniło się wasze marzenie o tym, żeby ta służba była tak dobrze oceniana, jak do tej pory - powiedziała w czwartek marszałek Sejmu Elżbieta Witek do funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej w dniu ich święta.

Marszałek Sejmu wzięła w czwartek udział w uroczystości z okazji Święta Straży Marszałkowskiej. Zwróciła uwagę, że święto to jest obchodzone 20 maja od 2018 roku. "Ale nie jesteście tak młodą formacją, bo tradycje i historie sięgają drugiej połowy XVI wieku. Różne były koleje losu tej formacji, ale zawsze mieliście jedno podstawowe zadanie - chronić parlament i osoby w nim przebywające" - zaznaczyła Witek.

"Jesteście ludźmi, którzy wybrali tę misję, którzy wybrali tę służbę mam wrażenie w sposób bardzo przekonujący was, że warto. Za to chciałam wam bardzo serdecznie podziękować, że właśnie tę służbę wybraliście" - zwracała się marszałek do funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej.

"Jesteście tymi, którzy ciągle się doskonalą, szkolą, podwyższają swoje kwalifikacje, bo wiecie jaka olbrzymia odpowiedzialność na was spoczywa" - podkreśliła Witek. "Zapewnienie ochrony, nie tylko budynkom parlamentu, Sejmu, Senatu, ale także parlamentarzystom, pracownikom i wszystkim osobom, które na terenie polskiego parlamentu przebywają" - dodała.

Jak zaznaczyła oprócz codziennej służby Straż Marszałkowska pełni też funkcje reprezentacyjne biorąc udział m.in. w wielu uroczystościach państwowych.

Marszałek dziękowała też wszystkim, którzy uzyskali mianowania na wyższe stopnie. "Życzę wam, żeby ta służba przynosiła wam jak najwięcej satysfakcji, żeby spełniło się wasze marzenie o tym, żeby ta służba była tak dobrze oceniana, jak do tej pory" - dodała Witek.

Podkreśliła, że w ciągu ostatniego roku przyjęto 81 osób do Straży Marszałkowskiej, w tym także kobiety. "To nas bardzo cieszy, bo okazuje się, że ta służba nie jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn. Bardzo gratuluje wszystkim paniom, które wstępują do Straży Marszałkowskiej" - powiedziała marszałek.

Głos zabrał też Komendant Straży Marszałkowskiej Michał Sadoń. "Jako Komendant Straży Marszałkowskiej jestem dumny, że mogę wspólnie z wami służyć w tej formacji dla dobra całego naszego narodu" - podkreślił.

"W tym świątecznym dniu pragnę serdecznie pogratulować dzisiejszych awansów, życzyć wszystkim funkcjonariuszom zdrowia, kolejnych sukcesów zawodowych, wytrwałości oraz motywacji do dalszego działania" - dodał Sadoń.

Reklama
Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze