Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Służby udaremniły przemyt 11 kg heroiny na lotnisku Chopina [WIDEO]

Fot. KAS
Fot. KAS

Ponad 11 kg heroiny o wartości blisko 4,5 mln zł ujawnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Narkotyki zostały ukryte w walizkach obywatela Wielkiej Brytanii, który przyleciał z Kataru.

Jak poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa funkcjonariusze KAS z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego razem z mundurowymi z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej kontrolowali podróżnych z Dohy. Psy służbowe KAS zaznaczyły bagaże jednego z pasażerów lecących tym rejsem. Bagaż poddano prześwietleniu RTG, a obraz wskazywał, że w walizka posiadać może podwójne dno.

Po otwarciu obu walizek, pomiędzy ich ściankami w podwójnych dnach, mundurowi znaleźli osiem pakietów oklejonych folią i taśmą, zawierających granulat koloru beżowego. W tym samym czasie obywatel Wielkiej Brytanii był poddawany kontroli granicznej przez funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

„Na początku zachowywał się spokojnie, jednak gdy się dowiedział, że zabezpieczyliśmy jego bagaż, zaczął się nerwowo zachowywać” – poinformował oficer z pionu operacyjno-śledczego Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyzna twierdził, że swojego bagażu nie pakował osobiście.

Wstępne badania narkotestem wskazały, że ukryta w bagażu substancja to heroina. Wynik testu potwierdziły szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Straży Granicznej.

„Co ciekawe, mężczyzna zapach przemycanego narkotyku próbował zagłuszyć egzotyczną mieszanką przypraw” – dodaje rzecznik Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dagmara Bielec-Janas. Według niej heroina prawdopodobnie miała trafić na rynek jednego z krajów Unii Europejskiej. 

Łącznie, w dwóch walizkach 51-letni obywatel Wielkiej Brytanii przemycał ponad 11 kg heroiny. Z takiej ilości narkotyku, można wyprodukować blisko 25 tysięcy „działek”.

Podróżny został zatrzymany. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Dalsze postępowanie w sprawie przemytu prowadzi Placówka Straży Granicznej Warszawa-Okęcie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. To kolejne w ostatnim czasie ujawnienie przemytu heroiny na Lotnisku Chopina. Na początku października, mazowieccy funkcjonariusze KAS zatrzymali u dwóch podróżnych ponad 8,5 kg heroiny, która także została ukryta w podwójnych dnach walizek.

PAP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze