Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Podkarpacka Służba Celno-Skarbowa z nowymi radiowozami

fot. podkarpackie.kas.gov.pl
fot. podkarpackie.kas.gov.pl

Krajowa Administracja Skarbowa od momentu, kiedy została powołana do życia, dość intensywnie wyposaża istniejącą w swoich strukturach Służbę Celno-Skarbową w sprzęt. Wiele razy pisaliśmy o przetargach na paralizatory dla funkcjonariuszy KAS w całej Polsce, wiele izb skarbowych w całym kraju prowadziła też w ostatnim czasie poszukiwania kandydatów do służby. Sprzętowego zastrzyku doczekali się też funkcjonariusze na podkarpaciu. Trafi do nich 19 nowych pojazdów, w tym oznakowane radiowozy, samochody wielozadaniowe i pojazdy cywilne. Wartość zakupu nowych pojazdów przekroczyła kwotę 2 milionów 110 tysięcy złotych.

Już niebawem na podkarpackie drogi, po zakończeniu niezbędnych procedur związanych z rejestracją, wyjadą wielozadaniowe pojazdy pozwalające na realizację nie tylko zadań kontrolnych, ale także spraw związanych z obsługą biurową. Pojazdy będą wykorzystywane m.in. do kontroli w ramach systemu monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT). 

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie komisarz Grzegorz Skowronek przekazał Naczelnikowi Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego 19 nowych pojazdów. Jak zauważył Skowronek: "Zadaniem funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej, funkcjonującej w ramach KAS jest zwalczanie wszelkich przejawów przestępczości ekonomicznej, nie tylko przemytu, ale nielegalnego obrotu towarami, ich przewozu, stąd szlaki komunikacyjne są pod naszym szczególnym nadzorem. W tym obszarze, w ubiegłym roku funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wykazali dużą skuteczność zatrzymując wiele nielegalnych transportów wyrobów akcyzowych."

To pierwsze od kilku lat tak duże zakupy pojazdów służbowych dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu. Ostatni zakup pojazdów zrealizowany został w 2012 r. i dotyczył 13 pojazdów (w tym radiowozów i samochodów przystosowanych do przewozu psów służbowych). Pieniądze na zakup pojazdów pochodziły z rezerwy celowej na zakup sprzętu dla komórek kontroli mobilnej służby celno-skarbowej Ministerstwa Finansów.

KAS/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze