Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Nadinspektor Rzeczkowska nowym ministrem finansów?

Autor. Ministerstwo Finansów

Magdalena Rzeczkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i Szef Krajowej Administracji Skarbowej, zostanie ministrem finansów. Powołanie Rzeczkowskiej na to stanowisko ma nastąpić w przyszłym tygodniu - dowiedział się polskatimes.pl. Ja na razie nie wiadomo jednak czy Rzeczkowska miałaby jednocześnie stać nas czele resortu finansów i pozostać szefem KAS, czy na tym drugim stanowisku ktoś miałby ją zastąpić.

Reklama

Portal polskatimes.pl przypomina, że stanowisko ministra finansów pozostaje nieobsadzone od 9 lutego, kiedy to Tadeusz Kościński został odwołany ze składu rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę. "Od tej pory funkcję szefa resortu finansów pełnił premier Mateusz Morawiecki. To ma się zmienić w przyszłym tygodniu – wtedy to na stanowisko ministra finansów zostanie powołana Magdalena Rzeczkowska – wiceminister w tym resorcie, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej" – wynika z informacji do jakich dotarł polskatimes.pl.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Czy Magdalena Rzeczkowska będzie jednocześnie szefem KAS i ministrem finansów? Jest to raczej mało prawdopodobne choćby z uwagi na liczbę zadań z jakim musiałaby się mierzyć. Warto też przypomnieć, że w analogicznej sytuacji, kiedy Marian Banaś – ówczesny szef KAS – został ministrem finansów, jego stanowisko zajął nadinspektor Piotr Walczak. 

Zatem jeśli doniesienia portalu polskatimes.pl okażą się prawdziwe, wiele wskazuje na to, że w fotelu szefa KAS, w skład której wchodzi Służba Celno-Skarbowa, zasiądzie nowa osoba. Jak na razie nie wiadomo kto miałby to być, jednak pewne jest – biorąc pod uwagę obecne nastroje wewnątrz formacji i zapowiedź protestu – że przed następcą obecnej wiceminister nie lada wyzwanie.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze