Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Generał Służby Celno-Skarbowej na czele resortu finansów

Autor. gov.pl

Magdalena Rzeczkowska, dotychczasowa wiceszefowa resortu finansów, stojąca na czele Krajowej Administracji Skarbowej, zostanie nowym ministrem finansów. O awansie nadinspektor Rzeczkowskiej poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Reklama

"Złożyłem wniosek do prezydenta i został on przyjęty, aby powołać Magdalenę Rzeczkowską na stanowisko ministra finansów" – poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Reklama

Stanowisko ministra finansów pozostawało nieobsadzone od 9 lutego, kiedy Tadeusz Kościński został odwołany z tej funkcji. Doniesienia o tym, że to właśnie Rzeczkowska jest jednym z poważniejszych kandydatów do objęcia ministerialnej teki pojawiły się już w ubiegłbym tygodniu i jak widać okazały się prawdziwe. 

Warto przypomnieć, że częścią Krajowej Administracji Skarbowej jest Służba Celno-Skarbowa, a Magdalena Rzeczkowska – stojąca na czele KAS – na początku kwietnia z rąk prezydenta Andrzeja Dudy otrzymała awans generalski na stopień nadinspektora SCS. 

Reklama

Czytaj też

Magdalena Rzeczkowska w resorcie finansów pełniła funkcję sekretarza stanu oraz szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Na tym stanowisku, w 2020 roku, zastąpiła odchodzącego na emeryturę nadinspektora Piotra Walczaka. Wcześniej Rzeczkowska kierowała Departamentem Ceł w Ministerstwie Finansów. W samym resorcie pracuje od 2002 roku. Jak na razie nie wiadomo kto zastąpi ją na stanowisku szefa Krajowej Administracji Skarbowej, można się jednak spodziewać, że nazwisko następcy poznamy lada moment. Jedno jest pewne, zarówno nowa szefowa resortu jak i jej następca będą musieli od razu zmierzyć się ze sporym kłopotem, jakim jest zapowiadany w KAS protest. Postulaty wysuwane przez związkowców dotyczą m.in. wysokości tegorocznych podwyżek w SCS.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze