Samouczące się sensory od MindMade [WIDEO]

3 września 2021, 11:21

"Najważniejszym elementem w obszarze sensorów jest to, że są samouczące. To oznacza że sensor sejsmiczny oprócz tego, że ma zainstalowane odpowiednie algorytmy, dodatkowo potrafi się uczyć, potrafi się uczyć otoczenia. Już poznając otoczenie potrafi odseparować sygnały, które nie są jemu potrzebne" - mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl Piotr Stepniewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu z MindMade (Grupa WB). Jak zaznacza, AMSTA jest systemem w pełni operacyjnym sprawdzonym w polu i przetestowanym. 

Przedstawiciel MindMade mówił również o Platformie Integracji Komunikacji, czyli systemie łączności dyspozytorskiej przeznaczonym przede wszystkim dla służb, jak też dla energetyki. Jego integralną cechą, jak podkreślał, jest możliwość nawiązania połączenia zarówno między użytkownikami systemu TETRA, jak i innych systemów np. DMR. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
NyanCat
piątek, 3 września 2021, 15:24

Badaliśmy kiedyś podobne czujniki dla zagranicznej firmy, która budowała nowe zabezpieczenia na Kosie Bałtyckiej. Okazało się, że te sensory można trywialnie oszukać robiąc "narty" z doklejonymi od spodu wydrukowanymi w 3D "kopytami" dzika. Zresztą to stary patent, stosowany jeszcze w latach 80 przez miejscowych z Czeremchy, którzy w ten sposób przemycali towary niedostępne u nas. Starzy WOP-owcy wiedzieli o co chodzi a młodzi się nie rwali do akcji jak widzieli ślady dzika a nie człowieka.

podlaski dzik
piątek, 3 września 2021, 22:44

Tak było!

Miki89
piątek, 3 września 2021, 20:45

Możesz sobie doklejać co tylko chcesz ale tego nie oszukasz bo masz chłopie inna wagę, ślad termiczny- powodzenia

yar
piątek, 3 września 2021, 19:05

Chyba coś Ci się potentegowało! Porównujesz prymitywne sposoby oszukiwania śladów odciśniętych w ziemi z inteligentnymi sensorami sejsmicznymi?

Tweets InfoSecurity24