Reklama

Służby Mundurowe

Przegląd policyjny (7 - 11 lutego)

  • Emblemat Komendy Głównej Policji
    Emblemat Komendy Głównej Policji

Przegląd najważniejszych wydarzeń z działalności polskiej policji z okresu od 7 do 11 lutego 2013 roku.11.02

KSP

2,5 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 125 tys. złotych. zabezpieczyli policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w jednym z mieszkań w Ożarowie Mazowieckim. Zatrzymano również dwie osoby, którym postawiono zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

KWP Poznań/ KMP Toruń

Funkcjonariusze z Poznania i Torunia zatrzymali sprawców kradzieży w sklepie jubilerskim w Poznaniu dokonanej 7 lutego br. Sprawcami okazali się dwaj mieszańcy Torunia. Złodzieje ukradli 140 złotych pierścionków.

10.02

KGP

Upamiętniono 3 rocznicę śmierci podkom. Adrzeja Struja, który zginął 10 lutego 2010 r. zaatakowany nożem przez chuligana demolującego przystanek tramwajowy, któremu zwrócił uwagę.

9.02

KWP Radom

Policjanci wydziału kryminalnego w Płońsku zabezpieczyli w jednym z mieszkań ponad 100 tys. sztuk papierosów w paczkach nie posiadających polskich znaków akcyzy. Zatrzymano również 51-letnią kobietę, która przechowywała w swoim mieszkaniu nielegalny towar. Szacowana wartość strat poniesionych przez Skarb Państwa może wynosić ponad 62 tys. zł.

KWP Bydgoszcz

Zatrzymano 3 mężczyzn okradających starsze osoby metodą "na wnuczka". Oszuści działali na terenie Torunia i Rubinkowa. Ich ofiarą padło kilka kobiet powyżej 60 roku życia, którym ukradli po kilka tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani byli już wcześniej karani, m.in. za kradzieże i pobicia. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.

8.02

KWP Bydgoszcz

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem kokainy z Holandii. Grupa przemycała narkotyki metodą "na połyk" - jednorazowo mogli przewieźć w żołądku nawet 1,2 kg narkotyku w kapsułkach. Zatrzymani to organizator przedsięwzięcia z Bydgoszczy oraz jeden z kurierów. CBŚ twierdzi, że kolejne zatrzymania to tylko kwestia czasu.

KWP Wrocław

CBŚ rozbiło grupę przestępcza zajmującą się kradzieżą folii aluminiowej o specjalistycznym przeznaczeniu. Zatrzymano 9 osób. Straty okradzionego zakładu oszacowano na 1,6 mln zł.

7.02

KWP Katowice

Policjanci z kieleckiego Wydziału CBŚ wspólnie z bielskimi funkcjonariuszami zlikwidowali w Bielsku-Białej nielegalną plantację marihuany. Zatrzymano trzech "plantatorów" i zabezpieczono 245 krzewów konopi, z których można by było uzyskać co najmniej 10 kg gotowego już suszu i sporządzenie blisko 20.000 działek dilerskich o czarnorynkowej wartości prawie 300.000 zł.

KGP

Na granicy Węgier i Serbii został zatrzymany Damjan M. poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z udziałem w grupie przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Serbii do Polski. Sprawą jego poszukiwań zajmował się Wydział Operacji Pościgowych CBŚ KGP.

(MMT)

 

 

 
Reklama

Komentarze

    Reklama